TESK Başkanı Palandöken, Samsun marka şehir oldu

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Samsun’un bir marka şehri olduğunu belirterek, kentten, golf sahasından şehrin kalkınmasında önemli rol oynayan  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’dan övgüyle bahsetti.

TESK Başkanı Palandöken, Samsun marka şehir oldu

Samsun’un Canik İlçesindeki Eski Sanayi Sitesinde Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğinin yeni hizmet binası törenle açıldı.

Esnaf ve sanatkarlara daha iyi hizmet verilmesi amacıyla tamamlanan oda binasının açılış törenine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TESK Başkanvekili Fevzi Apaydın, Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul, esnaf oda başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Samsun ve şehirde yürütülen hizmetlerden övgüyle bahsetti.

Eski ve yeni Samsun’u gözünde canlandırdığını belirten Bendevi Palandöken, şehirde büyük değişimlerin yaşandığını, özellikle Büyükşehir belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın bunda büyük rol oynadığını söyledi.

SAMSUN MARKA ŞEHRİ OLDU

“Samsun’un caddelerine baktım eski Samsun değil. Öyle bir Samsun olmuş ki, artık marka şehirlerle yarışacak ölçekte” diyen Palandöken, “Bu kadar değerli bir büyükşehir belediye başkanı, valisi, bürokrasi temsilcileri şehri güzelleştirmiş.” dedi.

GOLF SAHASINA ÖVGÜ

“Olimpiyat için Türkiye’nin dört bir yanından Golf sahasına gelmişler” diyerek konuşmasını sürdüren Palandöken, “İşte marka şehri olmanın en önemli özelliği kentin kimliği. Bu kimliği kazandıran isimler belli. Değerli tecrübeli başkan Yusuf Ziya Yılmaz, güzel bir kent oluşturmuş. Aynı tecrübeye sahip Vali İbrahim Şahin’de Samsun’a gelmiş. Hepsi el ele vermiş. Tablo ortada, marka bir kent olmuş. Esnaf ve sanatkarı hep birlikte imece usulü bu sürece katkı sağlamış. Tebrik ediyorum. Yeni hizmet binası da esnaf ve sanatkarlara önemli katkılar sağlayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, katılımıyla hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER