Teröristleri vurmak için F-16 göndermediler

Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz 2016'da Tunceli Valisiyken FETÖ terör örgütü üyesi darbeci askerlerin teröristleri vurmak için kendilerine F-16 göndermediğini açıkladı

Teröristleri vurmak için F-16 göndermediler

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz 2016 tarihinde Tunceli Valisiyken yaşadığı bir olayı anlatırken verdiği bilgi şok etti. Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Cumhuriyet Meydanında Demokrasi nöbeti tutulacağını açıklayan Samsun Valisi Osman Kaymak, A Haber kanalına konuştu. Vali Kaymak, yaptığı açıklamada 15 Temmuz 2016 yılında Tunceli Valiliği görevini yaptığı sırada Nazimiye ilçesinde bulunan karakola teröristlerin saldırdığını anlatarak, "15 Temmuz 2016 senesinde Tunceli Valisiydim. Darbe girişimini Tunceli'de yaşadık, izledik. 15 Temmuz gündüz vakitlerinde Tunceli'de bizim Nazmiye ilçesinde karakola saldırı oldu. Saldırıyı yapanlar 30 kişilik bir grup halinde bir süre sonra bir tepede göründüler. Ben Ankara'dan F16'larla bu tepenin vurulmasını istedim. Ve bize verilen cevap saat 5-6 civarlarıydı, " Efendim arıza var, mühimmat bulamıyoruz" oldu. Şaşırdım bir terslik var dedim. Daha sonra öğrendik ki, bu adamlar orada teröristlere atacağımız bombayı ve mühimmatı bulamayan şerefsizler, maalesef Ankara da ve İstanbul da kendi halkımızı yukarıdan bombaladılar, kurşunlar attılar" dedi.

SAMSUN HALKINI DEMOKRASİ NÖBETİNE DAVET ETTİ

Samsun Valisi Osman Kaymak yaptığı açıklamada Samsun halkını 15 Temmuz 2017 tarihinde Cumhuriyet Meydanında yapılacak Demokrasi Nöbetine katılmaya da davet ederek, şunları dile getirdi. "Allah'a şükür sayın Cumhurbaşkanımızın ekranlara çıkması ve halkımızın dirayeti ile bu hain darbe girişimi önlenmiş oldu. Türkiye de bu darbeci zihniyetin tamamen yok olduğunu, tarihe karıştığını anlatmak için her yıl bunun aynı Cumhuriyet Bayramı gibi kutlanması anılması gerektiğini düşünüyorum. Bu çerçevede sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Türkiye de bir dizi program yapılacak. Özellikle Demokrasi Nöbetlerine başlanacak. Samsun halkımızın 15 Temmuz 2016'da olduğu gibi 15 Temmuz 2017'de de bizi yalnız bırakmayacaklarını meydanları dolduracaklarını düşünüyoruz. Hep birlikte bu darbeyi lanetleyelim birlik ve beraberliğimizi gösterelim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER