Terme'nin Genç Girişimcileri

Samsun'un Terme ilçesinde Ticaret Odası tarafından düzenlenen girişimcilik kursuna katılan 25 kişiye belgeleri, düzenlenen törenle verildi

Terme'nin Genç Girişimcileri

Terme'de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın(KOSGEB) 'girişimcilik belgesini almaya hak kazanan 25 kursiyer için tören düzenlendi. Belediye Başkanı Şenol Kul, kursiyerlere, "Açacağınız işletmelerle Terme ekonomisine güç katacaksınız" diye seslendi.

'PLANLAMANIZI İYİ YAPIN'

Terme Ticaret Odası'ndaki törene Kaymakam İlyas Gün, Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun KOSGEB İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, İŞKUR İl Müdürü Hasan Kılıçarslan, Terme TSO Başkanı Ahmet Ekmekçi ve kursiyerler katıldı. Kursiyerlere hitap eden Samsun KOSGEB İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, "Kurslarını tamamlayan kursiyerlerimiz artık ülkemizin girişimci ordusuna katılmaya hazır hale geldiler. Gerçekleştirilen kurs sürecinde eğitmenlerimiz tarafından verilen önemli bilgilerin ışığında oluşacak girişimlerinizle ilgili önemli bir detay var. Bu girişimlerde başarılı olmak, hem ekonomik kazanç sağlamak hem de istihdama katkı sağlamak noktasında dikkatli olunması gerekiyor. Girişimci adaylarımızdan beklentimiz farklı iş kollarına yönelmeleri ve kazanç noktasında iyi planlama yapmalarıdır. Devletin girişimcilere neden bu kadar önem verdiğini anlamak gerekiyor. Ülkemizde yeni iş alanları kurulmasına, bu iş alanlarının yeni istihdam kapıları açmasına ihtiyacımız var. Hem kamu hem de özel sektörde istihdam alanları iyice daraldı. Bu sorunun çözümü de yeni girişimcilerin çıkıp, orjinal fikirlere iş hayatına atılmalarındadır” dedi.

ÖNEMLİ OLAN FARK YARATMAK

Kursiyerleri tebrik eden Kaymakam İlyas Gün ise, "Farklı, kendine özgü olanın dışında farkı yakalayabilen her girişimci başarıyı yakalayabilir. Önemli olan bu farklılığı yakalayabilmek. Biz her zaman bu çalışmalara yardım için hazırız. Danışmanlık olsun, fikir olsun, müşteri olma konusunda olsun bizim kapımız her zaman girişimcilere açık. Önemli olan onların bu farkındalığı ortaya çıkartmalarıdır" diye konuştu.

TSO BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR

Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi de konuşmasında, "Kursiyerlerimize, girişimci gençlerimize bu imkanları sunanlara teşekkür ediyoruz. Bizi bugün yalnız bırakmayan müdürlerimize, kaymakamımıza ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Şimdiden kursiyerlerimize yeni işlerinde başarılar diliyor ve tebrik ediyorum" dedi.

Girişimcilik kursunu tamamlayan kursiyerlerin açacakları işyerlerinin Terme ekonomisine önemli katkı sağlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Şenol Kul, "Girişimcilik kursunu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlerimiz bu gün bu belgeyi almaya hak kazandı. Artık belgeli birer girişimci oldular. İnşallah açacakları işletmelerle Terme ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacaklar" diye konuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER