Terme'de TÜBİTAK Bilim Günleri

Terme Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin ev sahipliğini yaptığı 2. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Öğrencilerin birbirinden farklı deneyleri renkli görüntülere sahne oldu.

Terme'de TÜBİTAK Bilim Günleri

Samsun’un Terme ilçesinde Terme Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin hazırladığı “4006 TÜBİTAK Bilim” fuarının açılışı yapıldı. Okul bahçesinde kurulan fuara Terme Kaymakamı İlyas Gün, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, Kurum Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, öğrencilerin hazırladığı bir birinden farklı deneyleri ilgiyle izledi. Bazı deneylere de katılan protokol üyeleri renkli görüntülere sahne oldu.

BÜYÜK HEDEFLERE KÜÇÜK ADIMLAR

İki gün sürecek Fuarda yer alan bütün projeleri tek tek inceleyen Kaymakam Gün ve Belediye Başkanı Kul öğrencilerden bilgiler aldı. Öğrencilerin projelerini çok başarılı bulduğunu belirten Kul “Bu projelere küçük projeler gözüyle bakmak doğru değil. Büyük hedeflere küçük adımlarla ulaşılıyor. İnanıyorum ki fuar, ziyaret edenlere doyurucu bir şekilde bilimsel olarak katkıda bulunacaktır. Bilimin ve ilimin ilerlemesi gerekiyor. Bu anlamda da çalışmak gerekiyor. Ben hem öğretmenlerimize, hem de genç öğrencilerimize teşekkür ediyor, onlarla gurur duyuyorum.” Dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER