Terme’de parklar elden geçiriliyor

Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Terme’nin parklarında bakım ve onarım çalışması yapıyor.

Terme’de parklar elden geçiriliyor

Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Terme’deki yeşil alanlarda ve parklarda bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyor. Terme merkez başta olmak üzere mahallelerde bulunan yıpranmış, deforme olmuş çocuk oyun gurupları, parklardaki spor aletleri ve banklar alınarak belediye şantiyesinde onarıldıktan sonra tekrar vatandaşın kullanımına sunuluyor.

Belediye Başkanı Şenol Kul, sportif aletlerin, oyun gruplarının, korkulukların bakım ve onarımının yapıldığını belirterek, hedeflerinin yeşillik içerisinde herkesin güvenle kullanabileceği alanlar oluşturmak olduğunu söyledi.

PARKLAR ORTAK KULLANIM ALANLARI

Parkların halkın ortak kuklanım alanı olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Kul, “Şehrin dört bir yanındaki parklarda ve yeşil alanlarda bulunan oyun gurupları, spor aletleri, oturma gurupları zamanla eskimekte, hasar görmektedir. Bu nedenle ilçemizdeki parklarımızda bulunan oyun guruplarından bozuk ve kırık olanlar tamir ederken, tamiri mümkün olmayanları da yenileri ile değiştiriyoruz. Yaptığımız parklar halkımızın ortak kullanım alanıdır. Bu nedenle koruyup sahip çıkmak da hepimizin görevidir. Eğer parkları kendi evimiz gibi koruyabilirsek, yapmış olduğumuz hizmetler de daha uzun ömürlü olur. Hedefimiz herkesin güvenle kullanabileceği alanlar oluşturmaktır. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER