Terme'de okul bahçeleri güzelleşiyor

Terme Belediyesi eğitim öğretim yuvalarının bahçesinde düzenleme çalışmaları sürdürüyor. Belediye ilçede birçok okul bahçesinde düzenleme çalışmaları gerçekleştirirken, öğrencilerin zamanlarını daha verimli geçirmesi içinde okul bahçelerine spor alanları ve oyun parkları kazandırıyor.

Terme'de okul bahçeleri güzelleşiyor

Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun Eski Milletvekili Mehmet Kurt ile birlikte düzenleme çalışmaları tamamlanan Muratlı İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde incelemelerde bulundu.

Kul, İlçe genelinde bulunan okullarda çocukların güvenle vakit geçirebilmesi amaçlanarak çevre düzenlemesi, spor alanları, altyapı, yeşil alan, parke ve tretuvar çalışmaları yaptıklarını ifade etti. Düzenleme çalışmaları ve oyun parklarının hazırlanan plan doğrultusunda zaman içerisinde ilçedeki birçok okula kazandırılacağını söyledi.

EĞİTİME FARKLI BAKIYORUZ

Çocuklara daha iyi ortamda eğitim sağlama gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Kul “Bizim eğitime bakış açımız çok farklı. Eğitimi çok önemsiyoruz. Geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak bu çalışmalara katkı sunuyoruz. İlçe sınırlarında bulunan tüm okullarımızın tamamına ulaşarak, ihtiyaçlarını gidermek için yoğun bir çalışma içindeyiz. Ciddi anlamda eğitime dev bir bütçe sunuyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin en ideal şekilde yetişmesi için eğitim her zaman önceliklerimiz arasında yer almış ve almaya da devam edecektir” diye konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER