Terme’de Hıdırellez Ateşi Yanacak

Baharı coşkuyla karşılamaya hazırlanan Terme Belediyesi, Hıdrellez ateşini Terme-Sakarlı’da yakacak. 21. Geleneksel Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında müzik dinletileri, halk oyunları sunumu, güreş ve at yarışları yapılacak. 

Terme’de Hıdırellez Ateşi Yanacak

Kışın soğuk ve karanlık havasından çıkıp, baharın sıcaklığına ve aydınlığına kavuşulması anlamına gelen “Hıdırellez” her yıl olduğu gibi bu yıl da on binlerce insanı Terme Sakarlı Mahallesinde buluşturmaya hazırlanıyor. Terme Sakarlı Mahallesi Mera alanında yapılacak şenlikler 13 Mayıs Cumartesi günü saat 12:00’de başlayacak ve 14 Mayıs Pazar akşamı sona erecek.
YAĞLI GÜREŞLER, AT YARIŞLARI VE KONSERLER 
21. Terme Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında 13 Mayıs Cumartesi günü at yarışları etkinliğinin yanında, akşam saat 20:00’de gurup İmera konser verecek. 14 Mayıs Pazar günüde bazı Kırkpınar Başpehlivanı güreşçilerinin katılımı ile yağlı güreşler yapılacak. 
DOPDOLU BİR PROGRAM HAZIRLADIK
Baharın sıcaklığını ve neşesini tüm Samsun’a yayacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Şenol Kul, herkesi bu mutluluğa ortak olmaya davet etti. Kul, “İnsan ve doğa arasındaki iletişimi, baharı ve umudu simgeleyen bir kültürel geleneğimiz olan Hıdırellezin 21. sini coşkulu bir biçimde kutlayacağız. Belediyemizce dopdolu bir festival programı hazırlayarak, ilçemizin sosyal ve kültürel hayatına renk katacağız. İnsanların huzur içerisinde bir kutlama yapabilmeleri için belediye olarak imkânlarımızı seferber ettik. Bahar heyecan getirir, mutluluk getirir. Bu mutluluğu, tüm halkımızla paylaşmak için Cumartesi ve Pazar günü şenlik alanında olacağız. Etkinliğimize herkes davetlidir.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER