Terme'de 'Çirkin Görüntü'ye İzin Yok!

Samsun'un Terme İlçesi'nde uzun yıllardır dere yatağı ve sel taşkın alanında yer alan metruk binalar belediye tarafından yıkıldı

Terme'de 'Çirkin Görüntü'ye İzin Yok!

Terme Belediyesi, uzun yıllardır dere yatağında ve sel taşkın alanında yer alan, görünümleriyle de çirkinliğe yol açan 40 metruk binayı yıktı. Belediye Başkanı Şenol Kul, bu sahaya park, otopark ve bisiklet parkı inşa edeceklerini açıkladı.

Terme'nin Çay Mahallesi Irmak Sırtı'nda yer alan ve 'Balık Pazarı' ve 'Pirinç Dükkanları' olarak adlandırılan 40 dükkan belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Yıkım işlemi sırasında belediye zabıta ekipleri güvenlik önlemleri alırken, Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de su sıkarak çevre kirliliğinin önüne geçti. Belediye Başkanı Şenol Kul, "Amacımız yıkım değil, yeniden yapım" dedi.

'EN BÜYÜK PAY HALKIMIZIN'

Halkın mutluluğu ve yaşam kalitesini yükseltmek ve sosyal donatı alanlarıyla birlikte modern alanlar inşa etmek gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Belediye Başkanı Şenol Kul, "Terme'de başlattığımız dönüşüm hız kesmeden sürüyor. Dönüşüm sürecinde elde ettiğimiz başarıda en büyük pay sahibi hemşerilerimizindir. Halkımızla el ele vererek, adım adım ilçemizin çehresini değiştiriyoruz" diye konuştu.

'TERME İÇİN İYİNİN EN İYİSİ'

Dükkanları kiracı olarak kullanan vatandaşlarla 1,5 yıl süren görüşmeler yaptıklarını hatırlatan Şenol Kul, "İnsan şehrin, şehir de insanın aynasıdır. Terme’de iz bırakacak hizmetlerimizle iyinin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. İnsanımıza ve kente yakışmayan hiçbir görüntüye müsaade etmeyeceğiz. Modern ve çağdaş bir Terme için hayalimizi projelerimizle gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Böylece değişimi ve gelişimi halkımızla birlikte yaşayacağız. Yıkım işlemlerine duyarlılıkları nedeniyle bölge esnafına ve halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

MODERN PARKLAR İNŞA EDİLECEK

Başkan Kul, metruk binaların dere yatağında ve sel taşkın alanında yer aldıklarına da dikkat çekerek, "Artık bu alan modern parklar ve otopark alanı olarak Terme’lilerin hizmetinde olacak" diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER