Terme-Çarşamba El Ele!

Meslekdaşı Hüseyin Dündar'ı makamında ağırlayan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "Terme ve Çarşamba birbirinin parçasıdır, bundan sonra da olacaktır" dedi

Terme-Çarşamba El Ele!

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u ziyaret etti, ardından Terme Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki(TSO) toplantıya katıldı. Başkan Şenol Kul, "Çarşamba ve Terme her zaman birbirinin parçası olmuştur, bundan sonra da olacaktır" dedi.

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Terme TSO'nun davetlisi olarak geldiği ilçede ilk olarak Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u ziyaret etti. Dündar ve Kul, daha sonra Terme TSO'daki toplantıya katıldı. Burada, çalışmaları devam eden Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili bilgiler veren Dündar, "OSB Samsun’un doğusunda bulunan ilçelerin ortak ekonomi alanı, bizim birleşme noktamız olacak" dedi.

EKONOMİK GÜÇ BİRLİĞİ

Çarşamba Şeker Fabrikası arazisine yapılması planlanan OSB için görüşmelerin sürdüğünü belirten Hüseyin Dündar, "OSB, Terme, Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerini kapsayacak. Çalışmaların yüzde 90’lık kısmı tamamlandı. Bu OSB, uzun zamandır planladığımız ekonomik güç birliği için Samsun’un doğusunda bulunan Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinin sanayicilerini ve yeni yatırımcılarını birleştirecek. Bizler de ortak bir OSB yönetimi gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu.

TERME TSO'DAN ÇAĞRI

Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi de, "Bölgemizde ortak yapılabilecek bir çok proje var. Terme, Salıpazarı, Ayvacık ve Çarşamba'da 300 bin insan yaşıyor. Kurulacak olan OSB yönetiminde bizlerden de birileri olmalı ve işadamlarımıza imkan sağlamalı" ifadelerini kullandı.

KUL'DAN DÜNDAR'A ÖVGÜ

Belediye Başkanı Şenol Kul’da konuşmasında, Çarşamba ilçesinde yapılan çalışmaları överek, "Çarşamba’nın örnek olmuş belediye başkanını burada Terme’de görmekten büyük onur duyuyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Sayın Dündar, Çarşamba’da çok güzel işler yaptı. Bu tecrübelerini bizimle paylaşması çok güzel.  Çarşamba ve Terme her zaman birbirinin parçası oldu. Özellikle santral mücadelemizde kendilerinin bize verdiği destek çok önemliydi. Çarşamba bizi bu konuda yalnız bırakmadı. Bu toplantıların sık devam etmesini istiyorum. Komşuluk ilişkilerini daha da güçlendirerek birbirimizin tecrübelerinden, enerjilerinden faydalanmak istiyorum. İlimizi, ilçemizi ve bölgemizi kalkındıracak projeleri önemsiyoruz" diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER