Terme Bağsaray’da istinat duvarı çalışmaları başladı

Samsun’un Terme ilçesine bağlı Bağsaray mahallesinde taşkın koruma amacıyla istinat duvarı çekiliyor.

Terme Bağsaray’da istinat duvarı çalışmaları başladı

Samsun'un Terme ilçesi’nin birçok mahallesinde alt yapı, yol, kanalizasyon ve spor ve park yatırımları devam ederken bazı mahallelerin köklü sorunları da çözülüyor. Bu çerçevede Bağsaray mahallesi halkının her yağmur yağmasında korkulu rüyası haline gelen taşkın sorunu, Devlet Su İşleri (DSİ) Samsun 7. Bölge Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar ile ortadan kalkacak.
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, çalışmaları inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı. Başkan Kul’a mahalle muhtarı Kazım Zorlu, belediye meclis üyesi Recep Ertan ve mahalle halkıda eşlik etti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kul Bağsaray ve Evci mahalleleri arasında Dere Islah Projesi kapsamında başlatılan istinat duvarı çalışmalarının sel ve taşkın tehlikesini ortadan kaldıracağını söyledi.
TERME KABUK DEĞİŞTİRYOR
Bağsaray mahallesinde tek yönlü olarak yaklaşık bin 100 metrede duvar çalışması yapılacağını ifade eden başkan Kul, “Yeni Terme hedefimiz için adım adım yürüyoruz. İlçemiz her alanda yapılan çalışmalar ile kabuk değiştiriyor. Çalışmalar tamamlandığında Bağsaray mahallemizde sel taşkın korkusu yaşanmayacak. Terme’mizi çok daha güzel günler bekliyor.” Dedi.
KUL’DAN TEŞEKKÜR
Başkan Kul Evci mahallesinde yapılan çalışmalardan dolayı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu başta olmak üzere Samsun DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık ve diğer yetkililere de teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER