'Telefon Satışı Taksitle Olmalı'

Samsun Elektrik, Elektronik ve Benzeri Teknisyenleri Odası Başkanı Osman Saka, cep telefonu alışverişindeki taksit sayısının artmasının gerektiğini belirtti

'Telefon Satışı Taksitle Olmalı'

Hükümetin kredi kartı kullanımı ile ilgili düzenlediği tasarıda taksit miktarını belirli alışverişler için sınırlı tutması cep telefonu satıcılarını etkiledi. Samsun Elektrik, Elektronik ve Benzeri Teknisyenleri Odası Başkanı Osman Saka, “Cep telefonu satışı yapan esnafımız taksit konusundan dolayı çok muzdarip. Bunun çözülmesi için de hükümetin yeni bir tasarı yapmasını temenni ediyoruz” dedi.

KAÇAK İSYANI

Piyasada kaçak telefon söylentilerinden dolayı da çok sayıda esnafın muzdarip olduğunu ifade eden Başkan Saka, “Maalesef piyasada korsan telefon satan telefoncular olduğu yönündeki söylentiler, yasal satış yapan esnafımızı zora sokmaktadır. Yurda değişik yollarla kaçak olarak giren telefonların olduğu herkes tarafından bilinmekte. Fakat bu telefonlar satışa çıktığında IMEI numarası yüklenerek fatura kesiliyor ve telefon kaçak olmaktan çıkıyor” diye belirtti.

EN AZ 8 TAKSİT

Telefondaki taksit oranının artırılması gerektiğini de dile getiren Başkan Saka, “Kredi kartının ekonomideki yeri kesinlikle yabana atılamaz. Kredi kartındaki taksit sayısının her üründe olması vatandaşı alışverişe sevk etmekte. İletişim ve telefon işi yapan esnafımıza hükümetimizden telefon satışlarında en az 8 taksit yapılmasını talep ediyoruz. Bazı esnaf grubuna verilen taksitlendirme imkanını bizlere de tanınmasını esnaf rahatlatması için bu haktan bizlerde faydalanmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER