Tekkeköy'de Yol Seferberliği Sürüyor

Tekkeköy Belediyesi son iki yılda ilçenin dört bir yanında başlatmış olduğu çalışmalar ile yol ağını daha da genişletti.

Tekkeköy'de Yol Seferberliği Sürüyor

Tekkeköy'ün son iki yılda çok büyük bir değişim ve gelişim göstererek ilçeye yaraşır  yatımlara ev sahipliği yaptığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 'ilçemizde özellikle yol ve kaldırım çalışmalarının yanında alt yapı yönünden de büyük mesafeler kat ettik. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte iki yıldır ilçemizde girilmedik sokak bırakmadık. Özellikle alt yapı yönünden 2014 - 2015 yılında 15 milyon lira yatırım gerçekleştiren SASKİ bu yılda 5 milyon liralık alt yapı yatırımı planlıyor. Böylelikle İlçemizin alt yapı sorunlarının tamamına yakınını çözmüş olacağız.

Yol atağı aralıksız devam ediyor

Başkan Tgar 'Büyükşehir Belediyemiz ve SASKİ tarafından gerçekleştirilen yağmursuyu, içme suyu, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının  ardından bizde yolların üstünü yerine göre asfalt, parke taş, sathi kaplama, beton yol şeklinde kaplayarak ilmik ilmik işlemeye devam ediyoruz. Herkesin hak ettiği koşullarda yaşam standartları yüksek ve modern bir Tekkeköy için ilçenin çeşitli mahallelerinde son iki yıl içerisinde 113.727,40 metre kare taş parke yol, 47.304,34 metre kare beton yol yapımı ile 94.853 metre imar yolu açtık. Yine 167.286 metre sathi asfalt kaplama yol, 151.917,90 ton elekaltı malzemesi serimi, 67.923,00 ton dağ malzemesi serilmesi ve 489 metre istinat duvarı yapımı gerçekleştirdik. Bu yıl özellikle yol ekiplerini güçlendirerek yeni makine ve eleman takviyesi yaptık. Tesislerimizin kapasitelerini de arttırarak yol anlamında hedeflerimizi daha da yükselttik.

Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen yol çalışmalarının dışında Büyükşehir Belediyemizde Ana ulaşım yollarında büyük çalışmalar gerçekleştiriyor. Koordineli bir biçimde çalışmalarımıza bu yıl da aralıksız devam ederek yolların tamamına yakınını asfalt, beton, parke, stabilize ve sathi asfaltla kaplayacağız' dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER