Tekkeköy'de Annelere Özel Program

Tekkeköy Belediyesi ile Tekkeköy Yardımlaşma Derneği ortaklaşa Belediye düğün salonunda anneler gününe özel program düzenlendi.

Tekkeköy'de Annelere Özel Program

Anneler günü programı Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın Anneler günü kutlama mesajının okunması ile başladı. Başkan Togar mesajında ‘Bizleri dünyaya getiren, tüm zorluklara göğüs gererek büyüten, yetiştiren, eğiten, öğreten, hayatımızın en değerli ve en kutsal varlığı, baş tacımız olan annelerin özellikle şehit eşlerinin ve şehit annelerinin anneler günü kutlu olsun’ ifadelerine yer verdi.

Her yıl geleneksel olarak anneler gününde program düzenlediklerini belirten Tekkeköy Yardımlaşma Derneği Başkanı Naciye Çetin ‘ülkemizde yaşanan terör olayları ve şehitler nedeniyle bu yılki programımızı buruk olarak gerçekleştiriyoruz. Her yıl Anneler gününde ilçemizdeki anneler ve bayanlarla bir araya geliyoruz. Dayanışma ve kaynaşma anlamında bu gün bizler için ayrı bir önem arz ediyor. İlçemizin ismiyle kurulan ve 2004 yılından bu zamana kadar hizmet veren derneğimizin hiç bir yıl aksatmadan on ikinci Anneler günü programını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Çünkü bu etkinliklerden elde edilen tüm gelir yardıma muhtaç insanlar ile burslu öğrencilere harcanıyor. Yani bununda temelinde bir hayır yatıyor. Programımıza başlamadan önce şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Şehitlerimizin annelerinin ve eşlerinin yüreklerindeki acı hepimizin acısı öncelikle onların anneler gününü kutluyorum. Ne güzel evlatlar yetiştirmişler ki şehitlik mertebesi ile şereflendirilmişler’ dedi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın eşi Yasemin Togar Tüm annelerin anneler gününü kutlamasının ardından, Tekkeköy Yardımlaşma Derneği Başkanı Çetin ile etkinliğe katılan anneleri teker teker dolaşıp çiçek verdiler. Ardından program yemek, çekiliş ve çeşitli ikramlarla devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER