Tekkeköy Kahraman Şehitlerini Unutmadı

Tekkeköylüler; “Çanakkale Geçilmez” diyen şehitlerimiz için yeniden tek yürek oldu. Tekkeköy Belediyesi Türk askerinin tarihe adını altın harflerle yazdırdığı Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıl dönümünde Şehitlerimiz için anma programı düzenledi

Tekkeköy Kahraman Şehitlerini Unutmadı

Türk ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde, Tekkeköy Belediyesi 18 Mart Çanakkale “Kahraman Şehitlerimizi Unutmadık” anma programı düzenledi. Tekkeköy Belediyesi Düğün Salonunda Yapılan Programa Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, davetliler ve çok sayıda Tekkeköylü vatandaş katıldı.

Birlik ve Beraberliğimizi Hiç Kimse Bozamaz

Çanakkale Şehitlerini Anma programında konuşan Togar “Bu  gün İstanbul Taksim’de ve geçen hafta Ankara Kızılay’da gerçekleştirilen menfur terör saldırılarını şiddetle kınıyorum. Buralarda hayıtını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifa  ve yakınlarını kaybedenlere de Cenabı Allah’tan sabır diliyorum. Bu ülke üzerinde yüzyıllardır oynanan oyunlar halk nezdinde karşılık bulmamış ve bu ülke insanı Çanakkale Savaşı’nda olduğu gibi tek vücut olarak düşmanlarıyla çarpışmış ve her seferinde de düşmanlarını hüsrana uğratmıştır. Bu gün de ülkenin birlik ve beraberliğine kasteden alçak terör örgütü milletimizin ve devletimizin vakur duruşunu ve kararlılığını her daim enselerinde hissedeceklerdir. Bu aziz vatanı karıştırmak, büyük Türk Milletini karamsarlığa itmek için bir avuç vatansızın düzenlediği bu tür saldırılara bu zamana kadar prim vermeyen yüce Türk Milleti bundan sonrada aynı duyarlılıkla üzerine düşeni her zaman yapacaktır’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER