Tekkeköy Belediyesinden 4.5G Hızında Hizmet

Tekkeköy Belediyesi ilçenin dört bir yanında sürdürmüş olduğu hizmet atağı ile gözle görülür, hızına yetişilemeyecek çalışmalara imza atmaya devam ediyor

Tekkeköy Belediyesinden 4.5G Hızında Hizmet

İlçe tarihinin en büyük ve en kapsamlı alt yapı, kanalizasyon, içme suyu, yol, kaldırım, doğalgaz, sosyal, kültürel, tesis, araç, inşaat, aydınlatma ve iletişim hattı çalışmalarının yaşadığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘‘Tekkeköy bizim iktidarımız ile birlikte hızına yetişilemeyecek 4.5G hızında hizmetle tanıştı. Büyük devlet yatırımlarının beraberinde kamu kurum ve kuruluşları ile diyalog çerçevesinde bir çok projeyi ve hizmeti ilçemizde hayata geçirdik. SASKİ iki yıl içerisinde ilçeye 50 milyon liranın üzerinde altyapı yatırımı gerçekleştirdi. Adeta tüm mahalleler kanalizasyon ağıyla kapladı. Büyükşehir Belediyesi yol, kaldırım, köprü, asfalt gibi daha bir çok alanda ilçemizde çok büyük yatırımlar gerçekleştirdi. Yedaş tüm aydınlatma ağını düzenleyip bütün mahallelerimizi ve yeni açılan yollarımızı aydınlattı. Çeşitli nedenlerle doğalgaz ulaştırılamayan mahallelerimizi doğal gaz ile buluşturduk. Bizde Tekkeköy Belediyesi olarak iki yıllık süre içerisinde son on yıl içinde yapılan tüm hizmet ve yatırımların 4 kat fazlasını gerçekleştirdik. İlçemizin tüm mahallelerini, caddelerini, sokaklarını ilmik ilmik işledik. Sosyal tesislerden parklara, yollara, kaldırımlara kadar her alanda ilçemize altın çağını yaşatıyoruz. Araç parkımıza yeni araç ve iş makinesi takviyesi  yaptık.

Tekkeköy’de fiber internet altyapısı yaygınlaşıyor

İlçenin çeşitli mahallelerinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Togar ‘‘Şimdide Telekom operatörleri ilçemizi süper hızlı fiber internet altyapısıyla buluşturuyor. Daha önce ilçe sınırları içerisinde yatırımları bulunan operatörlere yenileri de eklenerek daha yaygınlaştırılıyor. Çalışmalar hakkında bilgi aldığımız yetkililer 4.5G hızında fiber internet altyapısı ile bilgiyi ışık ile aktaran fiber optik kablolar kullandıklarını söylüyorlar. Artık ilçemiz halkı internetten daha hızlı bilgi alış verişinde bulunabilecek.  İlçenin tüm mahalleleri kademe kademe üst seviyede 1000 Mbs’ye varan internet erişimiyle buluşacak’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER