Tekkeköy Belediyesi 80. Yıl Parkı Yenileniyor

Tekkeköy Belediyesi Kutlukent bölgesinde bulunan 80. yıl parkı ve içerisinde bulunan tesisleri tamamen değiştirerek sil baştan düzenlemeye başladı.

Tekkeköy Belediyesi 80. Yıl Parkı Yenileniyor

Tekkeköy Belediyesine ait 80. yıl parkı ile içerisinde bulunan çocuk parkı, tomruk kafesi ve oturma yerleriyle tüm alan içerisinde köklü bir değişim yaparak parkın kullanılır hale getirilebilmesi için çalışma başlattı.

Tekkeköy kutlukent mahallesinde bulunan kullanırlığını yitirmeye başlamış olan 80. yıl parkının her türlü donanımıyla, yediden yetmişe herkesin kullanılabileceği bir duruma getirilmesi için gayret sarf ettiklerini ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘Belediyemize ait olan tüm tesislere sahip çıkmak bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır. Tüm yapılan binalar, parklar, tesisler vatandaşlarımızın vergileriyle  yapılıp, vatandaşların  hizmetine sunulmuştur. Belediyeye ait bu alanların daha önceki dönemlerde yapılmış diye sahipsiz bırakılması anlayışı bizler için ters bir bakış açısıdır. Bu yerlerin hepsinde tüğü bitmemiş yetimlerin hakkı var. İlçe sınırları içerisindeki vatandaşlarımızın vergileri ile yapılmış olan tüm yapıları ve tesisleri sahiplenip bakımını yapmak, kullanılır hale getirmek ve atıl durumdan kurtarmak bizlerin görevidir. Bu anlayışiçinde ilçemiz Kutlukent mahallesi kutlukent hizmet binamızın yanındaki 80. yıl parkının durumunu gözden geçirdik. Parkımız kulanılabilirliğini yitirmeye başlamış bir durumda idi. Bizde bu parkı halkımızın ve çocuklarımızın kullanabileceği bir duruma getirebilmek için köklü bir çalışma başlattık.

80. yıl parkı yenileniyor

İlk iş olarak parkın içinde bulunan ahşap kafenin yıpranma ve çürümelerden dolayı kullanılamayacak durumunu değiştirmek için tadilat çalışması  başlattıklarını söyleyen Başkan Togar ‘alan içinde bulunan tamamı ahşap olan kafenin bütününü çatısından temeline kadar elden geçirdik. Çürüyen yıpranan yerlerini değiştirdik. Balkonlarını genişleterek ailelerin çocukları ve misafirleri ile oturabilecekleri şekile çevirdik. Ardından ahşap kafenin önüne iki yüz metre kareden oluşan kapalı bir alan inşa ettik. Fırınlarını ve mutfağını yeniden düzenledik. Çocukların oynayacağı yeni oyun parkları planladık. Park alanının tamamını en alt seviyeden başlayarak düzenledik ve peyzajını değiştirdik. İlçemiz halkının, Samsun ve çevre illerden gelen misafirlerini Kutlukent mevkiinde ağırlayabilecekleri, hoş vakit geçirecekleri nezih bir aile mekanları oluşturmak için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Çam ağaçlarının eşsiz ve büyüleyici güzelliği içinde Restorant ve kafe olarak hizmet verecek bu yerde herkes gönül rahatlığı ile yemeklerini yiyip, sıcak soğuk içeceklerinin eşliğinde sohbet ederek zaman geçirebilecek. En kısa zamanda tüm çalışmalarımız tamamlanarak 19 mayıs mahallemizdeki sevgi Tekkesi adlı kafemizin ardından belediyemize ait ikinci yerimiz olan 80. Yıl parkı ve kafemizide yenilenen yüzü ve yep yeni hizmet yelpazesi ile halkımızın hizmetine sunacağız’ dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER