Tek yumurta ikizleri, aynı okullardan sonra aynı kursta

 Samsun'da yaşayan ve birbirlerinden hiç ayrılmayan tek yumurta ikizleri 27 yaşındaki Seda Özgen ve Eda Koç, aynı işleri yapmak ve aynı iş yerinde çalışmak için 'Yeni Medya ve Dijital Habercilik' kursuna birlikte katıldı.

Tek yumurta ikizleri, aynı okullardan sonra aynı kursta

Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürlüğü'nün İŞKUR İl Müdürlüğü ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğiyle hayata geçirdiği ve üç hafta sürecek olan 'Yeni Medya ve Dijital Habercilik' kursuna katılan tek yumurta ikizleri Seda Özgen ve Eda Koç, aynı okulları ve bölümleri bitirdikten sonra katıldıkları kursla hayatlarını aynı iş yerinde çalışarak devam ettirmek istiyor.
Doğumlarından bugüne kadar aynı okullarda okuyup hiç ayrılmadıklarını söyleyen evli Seda Özgen, "Ondokuz Mayıs Üniversitesi resim bölümü mezunuyum. İkiz kardeşim Eda'da aynı bölümden mezun. Biz hiç ayrılmadık. Hep beraberiz. İlkokul, ortaokul ve lisede hep aynı sınıftaydık. O üniversiteyi benden bir yıl sonra kazandı. Çok benzetiyorlar bizi, kimse kolay kolay ayırt edemiyor.  Çünkü tek yumurta ikiziyiz. O üzüldüğünde ben de üzülüyorum. Sıkıntılarımızı bilebiliyoruz. Şu anda Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürlüğü'nün OMÜ İletişim Fakültesi'nde açmış olduğu 'Dijital Gazetecilik' kursunu görüyoruz. Grafik-Tasarım için buradayız. Kurs bittiği zamanda iş hayatına atılmayı düşünüyoruz. Hep birlikte olmak ve aynı işyerinde çalışmak istiyoruz" dedi.
'ÇOK KARIŞTIRILIYORUZ'
İkiz olmalarından dolayı hayatları boyunca çok karıştırıldıklarını söyleyen ve bekar olan Eda Koç ise, kardeşinden ayrılmak istemediğini ve aynı işi yapmak için açılan kursa katıldıklarını belirterek, "Okul dönemimizde sorun çok yaşadık. Bir birimize benzediğimiz için. Öğretmenlerimiz bizi çok karıştırıyordu. Biz Seda ilk yıl üniversiteyi kazandığında ayrıydık. Kıyafetle ilgili sıkıntımız oldu. Ben okuluna yanına gitmiştim. O da aynı yerden o gün aynı kıyafeti alıp giymişti. İkimizde de aynısı vardı. Renklerimiz düşüncelerimiz aynıdır bu konuda. Şu anda 'Yeni Medya ve Dijital Habercilik' kursunu görüyoruz. Amacımız tasarım işleri öğrenmek. Kurs bittiği zaman gazetelerde tasarım işleriyle ilgili çalışmak istiyoruz. Kardeşim eşiyle ilk tanıştığı aylarda o beni tanımıyordu. Kardeşim de Samsun'un Vezirköprü ilçesinde olduğu bir gün ben başka bir arkadaşımla dışarı çıkmıştım. O da bir otobüs durağında beklerden ben yanından geçmişim. Hemen Seda'yı aramış 'benim yanımdan geçtin. Neden konuşmuyorsun' diyerek kavga etmişler. O da bizi karıştırmıştı. Alıştı ve daha benzetmiyor" diye konuştu.
Basın İlan Kurumu Samsun Müdürü Mustafa Bayraktar ise, Yeni Medya ve Dijital Habercilik kursunun çok verimli geçtiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER