Tek gaye Samsun halkına hizmet

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Belleği, Samsun halkını bilgiyle buluşturuyor. ‘Herkes İçin Kütüphane’ projesi çalışmaları başladı

Tek gaye Samsun halkına hizmet

Hacettepe Üniversitesi Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi’nin girişimiyle başlatılan ‘Herkes İçin Kütüphane’ projesi, yerel yönetimlere bağlı kütüphanelerde, öncelikle vatandaşların temel bilgisayar ve internet erişimlerine imkan sağlayacak altyapının desteklenmesini, vatandaşların e-devlet ve e-belediye hizmetleri başta olmak üzere internet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanmasını hedeflemektedir. Bu hizmetlerin sağlıklı biçimde verilebilmesi için yerel yönetimlere bağlı kütüphane çalışanlarına sözü edilen bu eğitimlerin yanı sıra kütüphanecilik alanında ihtiyaç duyulan mesleki eğitimlerin verilerek vatandaşlara daha iyi hizmet sunmaları hedeflendi.

 

CAZİBE MERKEZİ

Bu hedefler doğrultusunda Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Belleği, Samsun halkına hem yararlanabilecekleri kitaplar sunmak hem de internet erişimine yönelik ihtiyaçların karşılanması amacıyla faaliyete geçmiş ve belediyeye bağlı bulunan kent belleğini bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla ‘Herkes İçin Kütüphane’ projesine katılım sağlandı. Proje kapsamında Antalya’da gerçekleştirilen eğitim seminerine katılan Kent Belleği çalışanlarından Ercan Yalçın, eğitim seminerlerinin çok verimli geçtiğini ve projenin Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Belleği’nin amaçları doğrultusunda halka hizmet ve bilgiye en kısa yoldan erişilmesi yolunda yararlı olduğunu belirtti. Bu amaç doğrultusunda Kent Belleği’nin tüm Samsun halkına açık olduğu ve halkımızın bire bir katılımları, katkıları ve destekleri ile bu projenin çok daha başarılı noktalara ulaşabileceği hususuna dikkat çekti.

 

HALKA HİZMET

Samsun Kent Müzesi ve Kent Belleği sorumlusu Nilgün Sarıçoban ise hem kitaplara ulaşma hem Samsun’un siyasi, iktisadi ve sosyal tarihine ilişkin bilgiler alma konusunda hizmet sunduklarını iletti. Ayrıca Kent Belleği’nde mevcut bulunan bilgisayar ve internet ortamından bu alanlarda bilgiye ulaşma ya da bilgisayar kullanımı hususunda desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımıza destek vereceklerini, belediyenin tek gayesinin Samsun halkına hizmet etmek olduğunu belirttiler. Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Belleği elinde bulunan mevcut kitaplar ve bilgisayarlar ile tüm Samsun halkına hizmet etmek amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER