Tehdit ve şantaja boyun eğmeyiz

ABD’nin aldığı Türkiye’den vize başvurusunun durdurulması kararına tepki gösteren AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, “ABD'nin tehdit ve şantajlarına boyun eğmeyiz” dedi

Tehdit ve şantaja boyun eğmeyiz

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu olan Papaz Andrew Brunson'ın iade talebinin Türkiye tarafından kabul edilmemesini gerekçe göstererek, Türkiye’den vize başvurusunun durdurulması kararı alan ABD'ye tepkiler artıyor.
TÜRKİYE’DE DE HUKUK VAR
AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, ABD'li papazın iadesiyle ilgili kararı Türkiye'de bağımsız mahkemelerin vereceğini belirterek, "Biz Pensilvanya'daki terör örgütü elebaşını istediğimizde, bizim ülkemizde hukuk var, buna hukuk karar verir diyorlardı. Cumhurbaşkanımız Erdoğan açıkladı. Türkiye'de de kanunlar var, hukuk var. Terör örgütleriyle bağı olan kim olursa olsun salacak halimiz yok" dedi.
TEHDİDE BOYUN EĞMEYİZ
ABD'nin aldığı kararın siyasi bir hareket olduğunu vurgulayan Göksel, "ABD böyle yapıyor diye hukukun önüne geçecek değiliz. Mahkemelerimiz terörle ilişkisi olan herkesi yargılar ve adil bir şekilde kararını verir. Biz ABD'nin bu tavrını tehdit ve şantaj olarak algılıyoruz. Ve bu tehdide boyun eğmeyiz. Kendileri burada mahkeme var biz yargılıyoruz ama sen bunları yargılama diyor. Hukuk dünyada evrenseldir" dedi.
TERÖRE PRİM VERMEYECEĞİZ
Vize kararının ardından bu kez ekonomide spekülatörlerin devreye girdiğini vurgulayan Göksel, dolardaki dalgalanmanın altındaki temel nedenin de "Bakın ABD ile ters düştük, dolar böyle oldu" dişen spekülatörler olduğunu söyledi. Göksel, "Milletimiz tüm bunlara prim vermeyecektir. İdlib operasyonu da bütün bu olaylarla bağlantılı. Türkiye yurt içinde de yurt dışında da ülkemizi tehdit eden her terör örgütüne gereken cevabı verir, operasyonunu yapar. Ne yaparlarsa yapsınlar teröre prim vermeyeceğiz" diye konuştu.
Gülsüm ATİK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER