TED Samsun Koleji Başarıya Doymuyor

Eğitimde her zaman öncü bir kurum olan Türk Eğitim Derneği bir başarıya daha imza attı. TED Samsun Koleji Özel Lisesi öğrencisi Merve Karakaş, YGS’de 496 puan alarak Türkiye 4’sü ve Samsun 1’ncisi oldu

TED Samsun Koleji Başarıya Doymuyor

7. sınıftan beri TED Samsun Koleji’nde öğrenim gören Merve Karakaş, TED’li olmanın ayrıcalığını yaşadığını söyledi. Karakaş, öğrenimi süresince Üniversite Hazırlık Destek Programı (ÜDEP) çalışmalarını sistemli ve planlı bir şekilde yürüten, kendilerine emek veren tüm öğretmenlerine teşekkür etti.  Hedefinin Koç Üniversitesi ya da Boğaziçi Üniversitesi’nin bilgisayar mühendisliği bölümünü kazanmak olduğunu belirten Merve Karakaş, LYS’de de çok daha iyi bir başarıya imza atma arzusunda olduğunu söyledi.

BİLGİSAYAR HEDİYE EDİLDİ

Bu büyük başarısından dolayı Merve Karakaş’a TED Samsun Koleji Genel Koordinatörü Erkan Çiftçi tarafından dizüstü bilgisayar hediye edildi. Çiftçi, Merve Karakaş’a başarılarının devamını diledi. Merve Karakaş ise kendisine destek veren başta TED Samsun Koleji Özel Lisesi Müdürü Kubilay Önder, tüm öğretmenler ve babası İsmail Karakaş ile annesi Songül Karakaş’a emeklerinden dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER