Tatilcilere tasarruf çağrısı

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, tatile gideceklere, ‘Kemerlerimizi sıkmamız gerekiyor’ diyerek tasarruf çağrısı yaptı

Tatilcilere tasarruf çağrısı

TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, tatil sezonunun açıldığı şu günlerde, tatilcilere uyarılarda bulundu.

Başkan Yaktı, ülkede ekonomik kriz olduğunu ifade ederek, vatandaşa ‘Kemerlerimizi sıkmamız gerekiyor’ diyerek tasarruf çağrısında bulundu. Yaktı, “Tatilden önce aslında ülkemizde zam konusu direkt olarak tüketiciyi vurmaktadır. Zamlar, hayatımızı her şeyi ile etkiliyor. Bunu çok önemsiyorum. Soğana yüzde 63 zam geldi, emekliye ise yüzde 9. Bu durum tatil bölgelerini de etkiliyor. Esnafa veya turizmciye diyecek bir şey yok. Ekonomik kriz olduğu ortadadır” diye konuştu.

‘GEREKSİZ ALIŞVERİŞTEN KAÇININ’

Tatilde olanlara ve tatile gideceklere seslenen Sema Onar Yaktı, “Daha tasarruflu olunmalı. Tatil yapmak hepimizin en doğal hakkıdır ancak harcama konusunda çok dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Tatilde olanlar ve tatile gidecekler, yapacakları alışverişlere dikkat etmeli. Alışverişi, sırf alışveriş yapmak için yapmamalılar. Gerekli şeyleri, yeteri kadar almalılar, Gereksiz alışverişten kaçınmalılar. Ayrıca ellerinde olanları da iyi değerlendirmeliler. Kısacası, kemerlerimizi sıkmamız lazım. Az parayla çok geçinmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER