Taşeronun gözü 'kadro' listesinde

Taşeron kadro başvurularında süresinin dolmasının ardından gözler, Çalışma Bakanlığı'nca il bazında açıklanacak kadro listesine çevrildi. Samsun’da en fazla kadro başvurusu OMÜ’den yapıldı

Taşeronun gözü  'kadro' listesinde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, 1 milyon kişi kadroya geçmek için kurumlara başvurdu. Samsun’da yaklaşık 4 bin taşeron işçisinin kadro talebiyle başvuruda bulunduğu öğrenildi.

BAŞVURULAR İNCELENMEYE BAŞLANDI

Kurumlarda taşeron çalışanların, kadro iç başvurularını tamamlamasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, farklı kadro uygulamalarının önüne geçilmesi süreci yakından takip ediyor. İlk etapta kurumlara göre başvurular incelenecek, kadro alma şartına uygun olanlar belirlenecek.

EN FAZLA BAŞVURU OMÜ’DEN

Edinilen bilgiye göre Samsun'da yaklaşık 4 bin taşeron işçisinin kadro talebiyle, başvuruda bulunduğu öğrenildi. En fazla başvurunun OMÜ'den yapıldığı belirtildi. Belediyelerden de yaklaşık bin 900 taşeron işçisinin başvuruda bulunduğu belirtildi.

SINAVLARI KURUMLAR BELİRLEYECEK

Kadro için başvuruda bulunan ve sınava girmeye hak kazanan taşeron işçilerin listesinin ise il bazında önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi. Listede yer alanlar, sınava alınacaklar. Sınav yöntemini ise bakanlıklarda bakan, diğer idarelerde de kurumun üst yöneticileri belirleyecek. Sınavlarda çalışanların yaptıkları iş dikkate alınarak farklı yöntemde sınav yapılması mümkün olacak. Sınav günü ve yeri ilgili kurumların internet sayfalarından yayımlanacak. Sorular işçilerin yaptıkları iş alanlarından seçilecek.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER