Taşçı'dan Kongre Değerlendirmesi

AK Parti’de gerçekleştirilen 2. Olağanüstü Genel Kongre sonrası değerlendirmede bulunan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ortaya çıkan bu birlik ve beraberlik tablosu, bir AK nefer olarak beni gururlandırdı. Ülkemiz daha güzel günlere koşuyor” dedi

Taşçı'dan Kongre Değerlendirmesi
AK Parti 2. Olağanüstü Genel Kongre’de yaşanan birlik ve beraberliğin kendisini gururlandırdığını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “AK Parti’de sevgi, saygı, kardeşlik ve dava arkadaşlığı esastır. Bu esastan hareketle gerçekleştirilen kongrede ortaya çıkan birlik ve beraberlik tablosu bizim için gurur tablosudur” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK GURURLANDIRDI


AK Parti’de gerçekleştirilen kongre sonrası açıklama yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, kongre sürecinde yaşanan birlik ve beraberlik tablosuna dikkat çekerek, “AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ardından 3. genel başkanını gerçekleştirilen olağanüstü kongrede seçti. AK Kadrolar koltuk değil, hizmet sevdalısı olduklarını bir kez daha tüm dünyaya gösterdi. Öyle ki teşkilatlarımız eski genel başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nu sevgi gösterileriyle uğurlarken, yeni genel başkanımız Binali Yıldırım’ı sevgiyle karşıladı. AK Parti’de sevgi, saygı, kardeşlik ve dava arkadaşlığı esastır. Bu esastan hareketle gerçekleştirilen kongrede ortaya çıkan birlik ve beraberlik tablosu bizim için gurur tablosudur” diye konuştu.

YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK SİSTEMİ

Yaşanan kan değişimiyle birlikte istikrar sürecinin aynı kararlılıkla süreceğini ifade eden Başkan Taşçı, “AK Parti iktidarıyla birlikte ülkede başlayan istikrar sürecinin hızlı bir şekilde süreceğine olan inancımız tamdır. Bu anlamda adını yatırımlarla ve ülkemizin geleceğe taşınması noktasındaki önemli projelerle duyuran, 12 yıldır  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini başarıyla sürdüren ve AK Partinin kurucularından olan Binali Yıldırım’la birlikte istikrar sürecimiz devam edecektir. Bu süreç beraberinde yeni anayasayı ve başkanlık sistemini de ülkemize kazandıracaktır. Şikayet etmeden, bahane üretmeden milletine hizmet eden AK Kadrolar, bu kan değişimiyle birlikte kutlu yürüyüşüne aynı kararlıkla devam edecektir” dedi.

‘GURURLUYUM’

Yeni genel başkan Binali Yıldırım’ın 12 yıllık başarılı bakanlık sürecinin, bundan sonrası için önemli bir gösterge olduğunu kaydeden Başkan Taşçı, “AK Kadroların bir parçası olmaktan, halkımıza hizmet etmekten dolayı son derece mutlu ve gururluyum. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aynı hizmet aşkı ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Arkamızda böylesi güçlü bir iktidar olduğu sürece, en iyi hizmetleri halkımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Bu anlamda AK Parti Genel Başkanı olan Binali Yıldırım’a zorlu görevinde başarılar diliyoruz. Bakanlık görevinde bulunduğu 12 yıl süresince ortaya koydukları, bundan sonra genel başkan ve başbakanlık görevinde neler yapacağının da göstergesidir. Binali Yıldırım’a güveniyor ve inanıyoruz. AK belediyeciliğin bir neferi olarak her zaman yanında ve destekçisiyiz. Kongremizin partimize, milletimize hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER