Taşçı'dan Birlik Çağrısı..

Beş mahalleyi aynı iftar sofrasında buluşturan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ülkemizin terör belasıyla mücadele ettiği bugünlerde, bizi bölmek isteyenlere inat millet olarak birbirimizle daha sıkı kucaklaşmalıyız” dedi.

Taşçı'dan Birlik Çağrısı..
Aşağı Aksu, Karakavuk, Yeşilyurt, Özören ve Güzelyurt Mahallelerinin sakinleriyle iftar buluşmasında bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Zirve Camii’nde gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim tilavetinden sonrası vatandaşlara lokma dağıttı.

ATAKUM İFTARLARDA BULUŞUYOR

Atakum Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Atakum Mahalle İftarları kapsamında Aşağı Aksu, Karakavuk, Yeşilyurt, Özören ve Güzelyurt Mahallelerinin sakinleri, Çatalçam Düğün Salonunda gerçekleştirilen iftarda buluştu. Mahalle muhtarları ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı iftar buluşmasında eşi Fatma Taşçı’yla birlikte mahalle sakinlerine hoş geldin diyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ramazan Ayının başından bu yana gerçekleştirilen iftar buluşmalarına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

'BİR OLALIM, İRİ OLALIM'

Atakum İlçesinde Ramazan Ayının en güzel şekliyle yaşandığını kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yaptığı konuşmada iftar buluşmalarına sağlanan geniş katılıma dikkat çekerek, “Ülkemizin terör belasıyla mücadele ettiği bugünlerde, bizi bölmek isteyenlere inat millet olarak birbirimizle daha sıkı kucaklaşmalıyız. Biz ne kadar bir olursak, iri olursak ve diri olursak o kadar güçlü oluruz. Bu anlamda birleştirici, kucaklaştırıcı bir maneviyata sahip olan Ramazan Ayını en güzel şekliyle yaşamalıyız. Atakum Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz Geleneksel Atakum Mahalle İftarlarında, kurduğumuz Ramazan Sokağında, gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde tek amacımız vatandaşlarımızın Ramazan Ayını birlikte yaşayabileceği bir ortam oluşturmaktı. Bunu da başardık. Ramazan Ayının başından bu yana on binlerce Atakumlu hemşerimizle aynı sofralarda buluştuk, aynı lokmalar ile oruçlarımızı açarak aynı duaları ettik. Ramazan Ayı Atakum İlçesinde en güzel haliyle yaşanıyor” diye konuştu.

ZİRVE CAMİİNDE KURAN TİLAVETİ

İftar yemeğinin ardından Atakum Belediyesi tarafından Zirve Camii’nde Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Mısırlı Hafız Mahmut Tuhi'den Kuran-ı Kerim tilaveti dinleyen Atakumlular, Hafız Musa Diktaş ve Kardeşlerinden ilahiler dinleyerek maneviyatı yüksek bir gece yaşadı. Cami çıkışında ise Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı vatandaşlara lokma dağıttı. Tezgahın başına geçerek lokma döken Başkan Taşçı, “Herkes Atakum İlçesindeki birlikten ve beraberlikten bahsediyor. Allah ağzımızın tadını bozmasın” diye konuşarak pişen lokmaları vatandaşlara dağıttı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER