Taşçı; 'Cumhurbaşkanımız Tamam Diyene Kadar Buradayız'

Hain darbe girişiminin ilk anlarından itibaren AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı önünde başlattığı demokrasi nöbetini sürdüren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘evlerinize dönün’ çağrısı gelmeden de bir yere ayrılmıyoruz. Bu ülkeyi sahipsiz sanan paralel bölücüler, bu ülkenin gerçek sahibinin millet olduğunu gördü” dedi

Taşçı; 'Cumhurbaşkanımız Tamam Diyene Kadar Buradayız'
Türkiye Cumhuriyetine yönelik gerçekleştirilen darbe girişiminin ilk anlarından itibaren sokaklara dökülen Atakumlular, hain girişime tepki göstermeye devam ediyor. İlçenin çeşitli yerlerinde zaman zaman toplanan vatandaşlar ellerinde bayraklarıyla hainlere tepki gösterirken, tepkili vatandaşların buluşma noktası AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı önü oldu.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve AK Parti Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin, darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren demokrasi nöbetine başladıkları ilçe binasından ayrılmazken, vatandaşlar da bayraklar ve sloganlar eşliğinde iki gündür kesintisiz nöbet tutuyor. Atakum Belediyesi tarafından kurulan stantlarda vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramları kesintisiz şekilde sürerken, hain girişime tepki göstermek için ilçe başkanlığı önünde toplanan vatandaşlara Türk Bayraklarını, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı dağıtıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Atakum İlçesinde iki gündür aralıksız süren nöbete destek vermek için AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı önündeydi. Gece yarısı ziyaretinde Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan vatandaşlarla sohbet etti, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’nin büyük bir sınav verdiğini söyleyen Çiğdem Karaaslan, “Ülkemizi bölmek, milli iradeyi parçalamak isteyenlere yanıtı, yüce Türk Milleti verdi. Hain girişimlerin ilk anlarında sokaklara dökülen ve tankların önüne yatan milletimiz, darbe girişimini büyük bir milli destan ile sona erdirmiştir. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde olduğu gibi, Atakum İlçesi de milli iradeye sonuna kadar sahip çıkıyor. Günlerdir yorgun ve uykusuz olmasına rağmen, milleti için, devleti için nöbet tutan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Böyle bir milletin parçası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Darbe girişiminin ilk anlarından itibaren AK Parti Atakum İlçe Başkanlığında nöbete başladıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Şanlı Türk Askeri üniformasını giymeyi asla hak etmeyen hainler, milletin silahlarını millete doğrultarak darbe girişiminde bulunuyor. Milletimiz bir an bile düşünmeden üstlerine yürüyor, tankların önüne yatıyor, mermilere göğüs geriyor. Türk Milleti sadece içerideki ve dışarıdaki hainlere değil, tüm dünyaya demokrasi dersi veriyor. Hain girişimi duyduğumuz ilk andan itibaren nöbetteyiz. İlçe Başkanlığımızın önünde vatandaşlarımızla birlikte hainlere karşı omuz omuza, el ele nöbetteyiz. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘evlerinize dönün’ çağrısı gelmeden de bir yere ayrılmıyoruz. Bu ülkeyi sahipsiz sanan paralel bölücüler, bu ülkenin gerçek sahibinin millet olduğunu gördü. Darbeciler, hainler, bölücüler değil, bu ülke de millet ne derse o olur” diye konuştu.

Atakum İlçesinde cadde ve sokaklarda da tepkiler ilk anlardan itibaren sürüyor. Ellerinde Türk Bayraklarıyla sokaklara dökülen farklı siyasi görüşlerden binlerce vatandaş, darbe girişimine tepkilerini ortaya koyuyor. Korna seslerinin kesilmediği demokrasi nöbetinin ilçedeki merkezi haline gelen AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı önünde ise yüzlerce vatandaş bir an olsun ayrılmadan bekleyişini sürdürüyor. Kurulan dev ekranda gelişmeleri takip eden vatandaşlar, vatan haini darbecilerin gözaltına alınmaları coşkuyla karşılıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER