Tarım Bakanı Fakıbaba Samsun'a geliyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, OMÜ Ziraat Fakültesi'nde yapılacak ziraat öğreniminin 172. yıldönümü kutlamaları ve Büyük Alabalık  Projesi'nin tanıtımına katılmak üzere Samsun'a geliyor.

Tarım Bakanı Fakıbaba Samsun'a geliyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, çeşitli tören ve ziyaretler için Samsun'da bir dizi progrıamlara katılacak..

SAATHANE’DE ESNAFLA KAHVALTI YAPACAK

Bakın Fakıbaba Samsun'daki programına 10 Ocak Çarşamba günü ilk olarak Saathane Meydanı'nda esnaf ziyareti ile başlayacak ve burada esnaflarla birlikte kahvaltı yapacak. Ardından Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret edecek olan Fakıbaba, daha sonra Tarım İl Müdürlüğü'nde, ilçe tarım müdürlerinin de katılımıyla yapılacak toplantıya katılacak.

TARLADA ÜRETİCİYLE  SOHBET

Bakan Eşref Fakıbaba daha sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Öğreniminin 172. yıldönümü nedeniyle Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek kutlama törenine katılarak, burada bir konuşma yapacak. OMÜ'deki törenin ardından 19 Mayıs ilçesine geçecek olan Fakıbaba, genç çiftçi ziyaretleri kapsamında gül seralarını gezecek. Daha sonra ise  kışlık sebze deposu Bafra'da tarlalarındaki üreticilerle sohbet edecek.

BALIKÇILARLA DA BULUŞACAK

Fakıbaba yoğun Samsun programında ayrıca Canik Balıkçı Barınağı'nda su ürünleri yetiştiricileri ve avcıları ile  büyük bir teknede bir araya gelecek. Bu buluşmada Bakan Fakıbaba'ya,  Karadeniz Büyük Alabalık Projesi'nin sunumu yapılacak.

SEKTÖR VE ÜRETİCİ TOPLANTISI

Eşref Fakıbaba, Smasun ziyaretinde ayrıca  Atakum Sanat Merkezi'nde  sektör ve üretici toplantısına katıldıktan sonra, Büyükşehir Belediyesi ve  AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek. Bakan Fakıbaba, akşam yemeğinin ardından da havayoluyla Samsun'dan ayrılacak.

Gülsüm ATİK -Gazete Gerçek
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 00:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER