Tarihi Kentler Birliği Proje Üretecek

Tarihi Kentler Birliği üyesi 200 büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanı Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Samsun’da bir araya geldi.

Tarihi Kentler Birliği Proje Üretecek
1-2 Nisan tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşecek olan büyük Samsun buluşmasının teması “Tarihi Kentler Birliği’nin geldiği noktada bölgesel dağılım ve yeni bir açılım olarak somut olmayan kültür mirası” olacak. Yönettikleri kentlerin tarihi ve kültürel birikimlerine sahip çıkarak tanıtımı ve gelişimine destek olan yaklaşık 200 kentin büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarını bir araya getirecek olan ve büyükşehir belediyesi ile ÇEKÜL Vakfı’nın ev sahipliği ve organizasyonları ile gerçekleştirilecek olan büyük buluşma Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Merkezi’nde yapılacak. 

Bir otelde yapılan buluşmada Samsun Büyükşehir Belediyesi, 400’e yakın belediye başkanına ve davetlilere özel bir otelde akşam yemeği verdi. Yemek öncesi Samsun Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan 11. ve 13. yy. Anadolu Selçuklu Dönemi çini sergisinin açılışı yapıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER