Tapu Genel Müdürlüğü Emlakçıları Destekliyor

Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün çıkması planlanan emlak yasa tasarına destek verdiğini söyledi

Tapu Genel Müdürlüğü Emlakçıları Destekliyor

Geçtiğimiz hafta yapılan emlak yasa tasarısı toplantısının verimli geçtiğini kaydeden Başkan Oral, “Tasarının yasalaşması için Samsun’da yaptığımız toplantıya katılımın geniş olduğu gibi, meslektaşlarla da değerlendirmelerde bulunduk” dedi.

BİR AN EVVEL YASALAŞMALI

Toplantıyı değerlendiren Başkan Oral, “Geçtiğimiz hafta emlak yasa tasarısı ile ilgili yaptığımız toplantıda emlakçılara bilgiler aktardık. Tapu Kadastro Genel Müdürü Gökhan Kanal da ekibi ile birlikte katıldığı toplantının ilk bölümünde oda başkanlarına güzel bilgiler aktardı. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü yasa tasarısı ile ilgili bizleri destekliyor. Emlakçının donanımlı olmasını istiyorlar. Kendi işlerinin de daha hızlı yürümesi açısından bu tasarının bir an evvel yasalaşmasını istiyorlar” diye belirtti.

İŞ YÜKÜ AZALACAK

Başkan Oral, “Emlakçı arkadaşlarımız tasarı yasalaştıktan sonra tabu müdürlüğüne gitmeden birçok işlemi her saat bilgisayar üzerinden yapacak ve tapu müdürlüğünde noktayı koyacak. Bu sayede de tapu müdürlüklerindeki iş yükü büyük oranda azalacak. Mesleğe de büyük oranda bir saygınlık gelecek. Çantacı ve ayakçı emlakçılar tamamen yok olacağını umuyoruz. Fakat bazı art niyetli kişilerin de yasa tasarısı ile ilgili açık aramaya başlamışlar. Kaçak emlakçılık yapmak için tasarının açığını kullanmak için kılıf hazırladıklarını duyuyoruz” diye konuştu.

DESTEĞE TEŞEKKÜR

Toplantıya destek verenlere teşekkür eden Başkan Oral, “Samsun’da yaptığımız toplantıda emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TESK Başkan Vekili Fevzi Apaydın, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Eyüp Güler ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’na teşekkür ediyorum. Onların sayesinde diğer illerden gelen emlakçılar odası başkanlarına Samsun’un reklamını yaptığımız gibi emlakçılık sektörü ile ilgili çok önemli bir konuyu da masaya yatırarak kamuoyuna da anlatma fırsatını yakaladık” şeklinde konuştu.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER