Takas ile araba alabilirsiniz ama IPhone şart

İzmir’de bir vatandaş, aracını satılığa çıkardı. Takası da kabul eden İzmirli Doğaner Kısader, takasta şart olarak ise İPhone’u sundu.

Takas ile araba alabilirsiniz ama IPhone şart

90 model bir araba alan Doğaner Kısader, 5 ay önce aldığı aracı şimdilerde ise satmayı düşünüyor. 


Ama bu aracı para ile değildi, takas usulü ile satışını gerçekleştirmek istiyor. Bunun için ise  bir özel bir şartı da var. İnternete verdiği ilanda, aracını İPhone marka bir cep telefonu ile satabileceğini belirtiyor.


Kısadere, “Arabayı yaklaşık 5 ay önce almıştık. Bir ihtiyacımız olduğu için değil keyif için almıştık. Şimdi de keyif için satıyoruz. Satarken de takas usulü satalım diye düşündük. Iphone fiyatları elbette değişiyor. Biz 5 bin liralık arabamıza eş değer olan bir Iphone ile arabayı satabiliriz. İlanı verdikten sonra çok fazla arayan oldu ama direkt herhangi bir Iphone telefonla takas edeceklerini zannedenler de oluyor. Bizim arabamızın değeri 5 bin lira. Eğer 2 bin 500 lira değerinde bir Iphone ile gelirlerse üzerine 2 bin 500 lira verip arabayı alabilir. Iphone’un son modeli ile gelirlerse üzerine sanırım bin lira da biz borçlanırız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER