Tabipler Yarın Sandığa Gidiyor

Samsun Tabip Odası, yeni başkanını seçmek için 7-8 Mayıs tarihlerinde sandık başına gidiyor

Tabipler Yarın Sandığa Gidiyor

Samsun Tabip Odası'nda seçim heyecanı yaşanıyor. STO üyeleri, 7-8 Mayıs tarihlerinde sandık başına gidiyor. Samsun Tabip Odası'nın yeni başkanını seçeceği genel kurul 7 Mayıs'ta Türk-İş Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Genel Kurul'un ilk gününde doktorlara ve sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet başta olmak üzere, doktorların yaşadıkları sorunların değerlendirileceği akademik konuşmalar yapılacak. 8 Mayıs'ta ise kurulan sandıklarda saat 17.00'ye kadar oy kullanacak. Seçimde, Çağdaş Hekim Grubu ile Hekim Platformu Grubu yarışacak.  2 yılda bir düzenlenen seçimlerde 7 kişilik yönetim kurulu, 5 kişilik onur kurulu, 3 kişilik denetleme kurulu ve Türk Tabipler Birliği Merkez Delegasyonu seçilecek.

ÖNCE YÖNETİM SONRA BAŞKANLIK

Samsun Tabip Odası'nda yapılacak seçim yarışında yaklaşık 3 seçimdir yönetimi kaybeden Çağdaş Hekim Grubu ise çalışmalarını hızla sürdürüyor. Tüm oda üyelerine seçime katılmaları yönünde uyarıda bulunan Çağdaş Hekim Grubu'nun yönetim kurulu adayları Murat Erkan, Oğuz Uzun, Mustafa Özkesen, Hüseyin Alparslan Şahin, Özgür Ecemiş, Nilgün Ceviz ve Zeliha Tekcan'dan oluşuyor. Yönetime aday isimler arasından kimin başkan olacağı henüz netlik kazanmazken, adı başkanlık  için geçen Dr. Murat Erkan, "Öncelikli hedefimiz yönetimi kazanmak. Daha sonra başkanın kim olacağına biz kendi aramızda karar veririz" dedi.

CANAN ALBAYRAK DA ADAY

Mevcut Başkan Fatih Özkan'ın yeniden aday olmayacağı seçimde Çağdaş Hekim Grubu'nun karşısında yarışan Hekim Platformu Grubu ise Canan Albayrak ile seçime giriyor. Albayrak'ın başkan adayı olarak gösterileceği seçimde, yönetim kurulu aday listesinde OMÜ'den başhekim yardımcılarının da yer aldığı, hastane bürokratlarının bulunması dikkatlerden kaçmadı.Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER