Suriyeliler belediye bastı!

Samsun’un Bafra ilçesinde bir inşaatta çalışan 7 Suriyeli vatandaşın, zabıta memurlarına saldırdığı ve ağır hakaretlerde bulunduğu öğrenildi

Suriyeliler belediye bastı!

Bafra’da yolda ilerleyen bir kadın, başıboş köpek tarafından ısırıldı. Durum, Bafra Zabıta Amirliği’ne bildirildi. Olay yerine gelen zabıta ekipleri, karşı binanın dış cephesinde çalışan bir grup inşaat işçisinin tepkisiyle karşılaştı. Köpeğin sahibi olduklarını belirten inşaat işçileri, şikayetçi olan kadını darp etmeye kalktı.

ZABITAYI TEHDİT ETTİLER

Bunun üzerine zabıta ekipleri ile işçiler arasında sert tartışma yaşandı. Suriyeli oldukları öğrenilen işçilerin zabıta memurlarını, “Hepinizle daha sonra görüşeceğiz” diyerek tehdit ettikleri öne sürüldü. Olay yerinde tutanak tutan zabıta memurları, belediyeye geri döndü.

BELEDİYEYİ BASTILAR

Yaklaşık 30 dakika sonra inşaat işçilerinin Bafra Belediyesi’ne gelerek Zabıta Amirliği’ne adeta baskın düzenledikleri görüldü. Belediye binası dışına taşan tartışmanın büyümesi üzerine olay yerine gelen polisler, 7 inşaat işçisini gözaltına aldı.

SAVCI SERBEST BIRAKTI

Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından Suriyeli işçiler, ‘kamu binasını basmak, görevi başındaki memuru darp etmek’ suçlarından savcılığa sevk edildi. İnşaat işçileri savcılık tarafından serbest bırakıldı. Olay, ilçede büyük tepkiye yol açtı.

Ebubekir YILMAZ
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER