SUKAY Sezona hazırlanıyor

Türkiye geneli alternatif turizm sektöründe adından söz ettiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Kayağı Tesisleri SUKAY, 2017 yaz sezonu için hız kesmeden hazırlıklarına devam ediyor.

SUKAY Sezona hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıl SUKAY, SU ADA AQUA PARK ve Karavan Park olarak yaklaşık 30 bin kişiyi misafir eden tesis 2017 sezonunda yapılması planlanan yeniliklerle en az 50 bin kişiyi misafir etmeyi hedefliyor. Konu hakkında Gazete Gerçek’e bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi SUKAY, SU ADA, KARAVAN PARK İşletme Müdürü Erdal Yavuz, 2017 yılının diğer yıllara göre çok daha renkli geçeceğini kaydetti.

‘41 İL VE 14 FARKLI ÜLKEYİ MİSAFİR ETTİK’

Özellikle Türkiye genelinde gelişen alternatif turizm severlerin her geçen yıl daha çok ilgi gösterdiği Samsun Büyükşehir Belediyesi SUKAY tesisleri, bu yıl da Türkiye ve Dünya’dan misafir ağırlayacak. 2017 yılı için en küçük detayları dahi düşünerek hazırlandıklarını kaydeden Yavuz, “Alternatif turizm konusunda hem Türkiye’de hem de dünyada dikkat çekici bir ilerleme var. Bugün neredeyse Türkiye’nin her ilinde karavan severler ve karavanıyla seyahatlere çıkanlar artarak devam ediyor. Biz bu noktada Karadeniz’de en iyi hizmet ve lokasyon konusunda tercih sebebiyiz. Çünkü bizim tesisimiz sadece karavan değil, yanında bir sürü sıra dışı hizmeti de barındırıyor. Bunlardan birisi ise elbette Su kayağı. Su kayağımız şuan Türkiye genelinde konuşulan bir nokta haline geldi. Bununla gurur duyuyoruz” dedi.

‘7 BİN 500 KİŞİ MACERAYA ADIM ATTI’

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Kayağı tesislerinde 2016 yılında yaklaşık 7 bin 500 kişi misafir edildiğini ve 2 bin 500 kişi ise Su Kayağı eğitimi alarak maceraya katıldığını kaydeden Yavuz, “Su Kayağı noktasında da Türkiye’de tekiz desem iddialı konuşmuş olmam. Çünkü bölgede ve Türkiye’de adından söz ettiren bir tesis ve kurum haline geldik. Su Kayağı için her yıl çok daha fazla talep alıyoruz. 2016 yılında tam 2 bin 500 kişiye Su Kayağı eğitimi verdik ve bu deneyimi yaşattık. Bu gerçekten güzel bir rakam. Şunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Tesisimizde Su Kayağı eğitimlerimiz ücretsiz veriliyor. Dolayısıyla tesisimiz her anlamda diğerlerinden pozitif bir şekilde ayrılarak öne çıkıyor” dedi.

‘GELENLER AŞIK OLUYOR’

Tesise gerek Samsun, gerek Türkiye gerekse dünya genelinden gelen misafirlerin aşık olduğunu ve gittikleri yerlerden sürekli arayarak bilgi almaya devam ettiklerini kaydeden Yavuz sözlerine şöyle devam etti: “Bizim en büyük avantajımız en başta arkamızdaki Samsun Büyükşehir Belediyemizin güvencesidir. Sonrasında ise birçok yönden elbette avantajdayız. Mesela şehir merkezine 2 dakikalık bir mesafedeyiz. Tesisimizde turizm açısından akla gelebilecek her türlü hizmet var. Beslenmeden barınmaya kadar. O yüzden her alanda tercih sebebi oluyoruz. Mesela karavan parkımız fevkalade ilgi çekiyor. Adeta aşık oluyorlar. Biz, bize ziyarete gelen karavan sever dostlarımıza, müşterilerimize keyifli anlar yaşatmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, hem biz, hem de Büyükşehir belediyemiz olarak yapmaya da devam edeceğiz.”

Serhat TÜRK

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER