STSO'nun Ramazan Kolilerinde Yine Skandal

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ramazan ayında fakir fukaraya dağıtılmak için hazırlanan 50'ye yakın yardım kolisi, Ramazan bitmesine rağmen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılamadı. Çoğunluğu Alman devi Metro'nun ürünlerinden oluşan kolilerin, bu firmanın Samsun'daki mağazasında bekletilmesi şaşkınlık yarattı

STSO'nun Ramazan Kolilerinde Yine Skandal

Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri için erzak kolisi hazırlatan Samsun iş dünyasının temsilcisi durumundaki Ticaret ve Sanayi Odası'nca, Ramazan yardımı olarak hazırlatılan kolilerin 50'ye yakını ne hikmetse halen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmadı. Ramazan ayının ardından bayramın da geçmesine rağmen, yardım kolileri halen Alman devi Metro'nun Samsun'daki mağazasında bekletilmesi, bir kez daha tepkilere neden oldu.

RAMAZAN BİTTİ AMA KOLİLER DAĞITILMADI

Yardım kolilerinin hazırlanması sırasında Samsun markalarını seçmeyerek kamuoyunda büyük tepki çeken STSO'nun yardım kolileri, Ramazan ayının sona ermesine rağmen hala Alman menşeli marketin bekletme alanında durduğu gözlerden kaçmadı. Bu durum “TSO erzak yardım kolileri Samsun kamuoyu tarafından protesto mu edildi?” sorusunu akla getirdi.

MECLİSİN DE GÜNDEMİNE TAŞINMIŞTI

Samsun TSO'nun haziran ayı meclis toplantısında Samsun'daki içecek ve gıda sektörünü temsilen konuşma yapan Meclis Üyesi Gökhan Demirhan, STSO tarafından 7 yıldır yapılan yardım paketlerinin içerisindeki malzemelerin Samsun firmalarının ürünlerinin olmamasını eleştirmişti. Bu skandala imza atan kişileri 'kınayan' Demirhan'ın eleştirileri üzerine söz alan Başkan Salih Zeki Murzioğlu, “7 senedir burada Ramazan paketlerini ihale ediyoruz. Buradaki bazı firmalara teklif gitmemiş olabilir. Bu başkan olarak benim değil sekreteryadaki arkadaşların gözünden kaçmış olabilir" diyerek sorumluluğu sekreteryanın üzerine atmıştı.

YEREL FİRMALARI SUÇLAMIŞTI

Murzioğlu, Samsun'daki yerel firmaları da suçlayarak, "Yerelde fiyatlar eşit geldiği takdirde biz yereli tercih ettik. Ama yerelde çok büyük sıkıntılar çektik. Paketin içerisine farklı pirinçler koyan firmalar oldu. Bunlar bizim yerellerimizdi. Lütfen eleştirirken gelin, öğrenin, ondan sonra eleştirin. Firma geldi, fiyat uygun, ürün kaliteli. Bu sene bunu seçtik ve 1 tane bile memnuniyetsiz insanla karşılaşmadık. Bugün bunu bu kürsüden diyen arkadaşlarımız beni üzdü. Bundan sonra ihaleye çıkmadan önce sitemizde yayınlarız, daha sonra da yapabileceğini düşündüğümüz firmalara teklif mektubu göndeririz” demişti.

PLANLAMA MI ZAYIF,

PROTESTO MU EDİLDİ?

Ramazan ayının sona ermesi üzerine kolilerin büyük bir bölümünün hala Alman menşeli marketin bekletme alanında durduğu gözlerden kaçmadı. Bu durum ‘’TSO erzak yardım kolileri Samsun kamuoyu tarafından protesto mu edildi?" sorusunu da akıllara getirdi.Serhat TÜRK

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER