STSO'da seçim yarışı başladı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda (STSO) , FETÖ'den aranan Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu'nun yerine gelecek isim için seçim yarışı başladı.

STSO'da seçim yarışı başladı
Sedat Demirci, 'adayım' derken  Mustafa Kemal Şahin ve Suat Çakır isimleri kulislerde dolaşıyor.Samsun iş dünyasının temsilcisi durumundaki Samsun Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine bir yıl kala, FETÖ soruşturması kapsamında halen firari durumda olan Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu'nun üyeliği düşürüldü. STSO, Durmuşoğlu'nun yerine yeni bir meclis başkanı seçecek, Başkanlık Divanı için de seçim yapılacak. Başkan Salih Zeki Murzioğlu ve yönetiminin, yarın yapılacak meclis toplantısında baskın bir seçim hazırlığında olduğu iddia edilirken, meclis başkanlığı için üç adayın ismi geçiyor.

DURMUŞOĞLU MESLEK  KOMİTESİNDEN ÇIKARILDI

STSO'nun geçen hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan karar gereğince Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu'nun bağlı bulunduğu meslek komitesinde seçim yapılarak, halen firari durumdaki meclis başkanı komite üyeliğinden düşürüldü. Ayrıca, şimdiye kadar üç meclis toplantısına katılmayan Durmuşoğlu'nun yerine meclis başkanlığı için seçime gidilecek. Henüz tarih belli olmazken, adaylar ön plana çıkmaya başladı.

BASKIN SEÇİM İDDİASI

Başkan Murzioğlu ve yönetiminin meclis başkanlığı için yarın yapılacak meclis toplantısında, ilçe seçim kurulundan müşahide gerek kalmadan baskın seçim yapmak istediği de, STSO kulislerinde yoğun olarak konuşuluyor. Bu arada, STSO tarafından bir gazeteye verilen ilanla 5. ve 19. meslek komitelerinde üye seçimi yapılacağı duyurulurken, bu gruplardaki meclis üyelerine seçim yapılacağı konusunda bilgi verilmediği, bu durumun da üyeler arasında rahatsızlık oluşturduğu belirtildi.

HALUK AKYÜZ ADAY OLMAK İSTEDİ AMA...

STSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu'nun yerine kimin geleceği konusunda da adayların kulis çalışmaları başladı. STSO Meclis Üyesi Haluk Akyüz'ün meclis başkanlığınca aday olmak istediği, ancak STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'nun 'Sen bana lazımsın' diyerek Akyüz'ü adaylıktan vazgeçirmek istediği öğrenildi.

MURZİOĞLU’NUN ADAYI ŞAHİN Mİ ?

Bu arada, STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'nun meclis başkanlığı için planladığı ismin ise halen başkan yardımcılığı görevini sürdüren Mustafa Kemal Şahin, olduğu öne çıkıyor. Murzioğlu ve ekibinin, bir yıl sonraki yapılacak oda seçimleri öncesinde güçlerini korumak için kendilerine yakın bir isim olan Mustafa Kemal Şahin'in aday olmasını ve meclis başkanı seçilmesini istedikleri ifade ediliyor.

SAKOĞLU’NUN EKİBİ DE TETİKTE

Öte yandan, STSO kulislerinde, merhum Adnan Sakoğlu'nun başkanlığı döneminde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan, işadamı Suat Çakır'ın da meclis başkanlığına aday olması için yoğun talep olduğu öğrenildi. Suat Çakır’ın bu konuda henüz kararını vermediği, aday olması halinde Murzioğlu, ekibinin sıkıntılı bir seçim geçireceği yoğun olarak konuşuluyor.

SEDAT DEMİRCİ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

STSO'de Keclis Başkanlığı'na adaylığını açıklayan ilk isim ise, Muharrem Durmuşoğlu'ndan önce bu görevi yapan Sedat Demirci oldu. Demirci, Gazete Gerçek'e, "Meclis başkanlığına adayım. Arkadaşların talebi de bu yönde" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER