Stajyer Öğretmenlerden Başkan Akgül'e Ziyaret

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül tarafından ağırlanan öğretmenlere belediyenin hizmetleri ve projelerinin yanı sıra ilçenin sosyal ve kültürel yapısı ile eğitim durumu hakkında bilgi verildi.

Stajyer Öğretmenlerden Başkan Akgül'e  Ziyaret
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullara yeni atanan aday öğretmenleri, öğretmenlik mesleği, öğretmenlik uygulaması ve atandığı çevredeki kurumlar, kurum yöneticileri ve çevrenin sosyolojik kültürel özellikleri konusunda bilinçlendirmek ve öğretmen yeterlilikleri konusunda daha donanımlı hale getirmek amacıyla eğitim gezileri düzenleniyor.

Geziler kapsamında aday öğretmenler atandıkları şehirler ve ilçelerdeki kurum, kuruluş ve belediyeleri ziyaretlerde bulunarak görev yaptıkları yerlerin sosyal, ekonomik, kültürel ve eğitimsel durumu hakkında gözlemlerde bulunuyor.Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül tarafından başkanlık makamında misafir edilen aday öğretmenlere hediyeler ve Salıpazarı Belediyesi'nin hizmetleri, eğitim kurumlarıyla olan diyalogları, eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

"AMACIMIZ EĞİTİM KALİTESİNİ YÜKSELTMEK"

Öğretmenlerle sohbet eden Başkan Akgül, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, genç öğretmenlere yeni başladıkları meslek yaşamlarında başarılar diledi.Salıpazarı Belediyesinin eğitim alanında yaptığı hizmetler ve eğitim kurumlarıyla olan diyaloglar hakkında bilgi veren Başkan Akgül, "İlçe Kaymakamlığı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte eğitim alanında çok önemli hizmetler yapmaktayız. Eğitim kurumlarıyla çok güzel iletişime ve diyaloğa sahibiz. Sizlerle de sürekli diyalog halinde olmak isteriz. İlimizdeki eğitim kalitesini ve başarısını daha yukarıya çekmek adına üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirmeye hazırız" diye konuştu.  
Aday öğretmenlere ziyarette Yavaşbey Orta Okul Müdürü Muhadder Sağlam eşlik etti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER