Sporcular Başkan Yılmaz'ı Coşkuyla Karşıladı

İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları, Samsun'da bugün saat 18:00'de başladı

Sporcular Başkan Yılmaz'ı Coşkuyla Karşıladı
2017 yılında Türkiye’de düzenlenecek, dünyanın olimpiyat ve paralimpik oyunlarından sonra en yüksek katılımlı spor organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyatı (2017 Deaflympics) için geri sayım, bugün Samsun’da gerçekleşti ve “365 Gün Kala” etkinliği ile başlatıldı. Organizasyon kapsamında; İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları da, 18-24 Temmuz 2016 tarihleri arasında yine Samsun’da düzenlenecek.

İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları, bugün Samsun Batıpark Tören Alanı’nda saat 18.00’deki açılış töreni ile resmen başladı.

Törene Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gençlik Ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Genel Başkanı Çiğdem Karaaslan, Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve çok sayıda isim katıldı.

Sporcular, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı coşkulu bir şekilde karşıladı.

Başkan Yılmaz ; 'İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları 365 gün kala etkinliğimiz başladı. Bu coşku bizim gururumuz. Yurt dışından Samsun'umuza gelen tüm sporcularımız bizim evladımız. Burada kendi evlerinde gibi hissetsinler.' dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER