Spekülasyonlara Asla İnanmayın

FETÖ terör örgütüne mensup subay ve askerlerin darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanınca, iş dünyasının temsilcileri de rahat bir nefes aldı. Samsun'daki patronlar, "Demokrasiden geri adım yok. Ekonomideki yaralarımızı kısa zamanda saracağız" mesajları verdi

Spekülasyonlara Asla İnanmayın

FETÖ terör örgütüne mensup asker ve subayların darbe girişimi sonrasında dün borsa sert bir düşüşe geçerken, Samsun'daki işadamları darbe girişiminin ekonomiye etkisinin en kısa zamanda savuşturulabileceği görüşünde. Samsun'da ekonomi dünyasının nabzını tutan patronlar, demokrasiye tam bağlı olduklarının mesajını verirken, darbe girişiminin ekonomiye etkilerinin en kısa zamanda atlatılabilmesi için daha çok çalışacaklarını dile getirdiler.

 

KİMSE KRİZ BEKLEMESİN

 

SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç böylesine hain bir hareketin, ekonomiye baskısı ve etkisinin olmamasının mülkün olmadığını ancak milletin devletine ve ülkesine sahip çıkma gayretinin bu travmanın en hafif şekilde atlatılacağının göstergesi olduğunu söyledi. Darbe girişiminin Türkiye'nin kredi notunun düşürülmesi, uluslararası piyasalarda güven kaybına ve hatta krize neden olabileceği spekülasyonlarına inanmamak gerektiğini vurgulayan Gömeç, "Milletimiz tarafından birlik beraberlik duruşu sergilendiği sürece bu yaraların en kısa zamanda sarılacağı noktasında hiç şüphemiz yok. Hukuki kurallar içerisinde devlet tarafından sorumluların cezalandırılmasıyla birlikte, Türkiye tekrar huzur ortamına kavuşacaktır. Küçük yaralarımızı hızlı pansumanlarla saracağız. Ülke olarak en ufak şekilde ekonomik ve milli kayıplarına tahammülümüz yok. Huzur ortamı sağlandığında kaybettiklerimizi en hızlı şekilde kazanacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER