Sözde bizim icraat da bizim

Söz verilen proje ve hizmetlerin lafta kalmadığını, bir bir hayata geçtiğini söyleyen Başkan Tok, “Söz veriyoruz, icraata geçiriyoruz” diye konuştu.

Sözde bizim icraat da bizim

İlkadım’da yıllarca konuşulacak projede sona yaklaşıldı.İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, inşaat çalışmalarında sona doğru yaklaşılan Belediye Yeni Hizmet Binası’nı gezdi.

“Daha hızlı çalışın talimatı”

İnşaat alanına giderek Belediye Yeni Hizmet Binası’nın son durumu ile ilgili yüklenici firmadan bilgi alan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 19 Mayıs’ta açılışının yapılması için söz verilen tarihte Belediye Yeni Hizmet Binası’nın yetiştirilmesi, herhangi bir gecikmeye uğramaması için yüklenici firmaya ‘daha hızlı çalışın’ talimatı verdi.

Yıllarca konuşulacak…

23 yıl aradan sonra kendisine ait bir belediye yeni hizmet binasını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Tok,  “ 1994 yılında İlkadım Belde Belediyesi olarak kurulan  2008 yılında tüzel kişilikleri kaldırılarak kapatılan Gazi ve Yeşilkent Belde Belediyeleri’nin İlkadım adı altında birleştirilen ilçemize, 23 yıl aradan sonra nihayet yeni hizmet binası yapıyoruz. İlçemize ve vatandaşlarımıza yakışan yıllarca konuşulacak olan yeni hizmet binasını yapmak gurur vesilemiz oldu.” dedi.

Yeni Hizmet Binasında yok yok…

Kıran Mahallesi Ulugazi TOKİ konutları önünde Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanındaki 20 dönümlük alan içerisine 11 dönümlük alana Belediye Yeni Hizmet Binasını inşa ettiklerini kaydeden Başkan Tok, “ Selçuklu mimarisini kullanarak inşa ettiğimiz içerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu 600 cemaat kapasiteli camii, 5 bin m2'lik meydan, çocuk kreşi, spor alanları, meclis ve toplantı salonu, kafeterya, 2 katlı 800 kişilik otopark ve dinlenme alanları ile hizmet binamızın giriş kısmına da engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın kullanımı için yürüyen merdiven yapıyoruz.  Yapılacak olan bu yürüten merdiven ise, belediye hizmet binası alanlarında kullanılması itibariyle de bir ilk olacak.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER