Sosyal Medya Kullanımında Bakın Kaçıncı Sırada!..

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, “Teknoloji deyince aklımıza Japonya geliyor. Biz Türkiye’de sosyal medyayı günde 2.5 saat kullanırken, Japonlar 20 dakika kullanıyor” dedi

Sosyal Medya Kullanımında Bakın Kaçıncı Sırada!..
Gençlik Spor Bakanlığı’nın “2015 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı” kapsamında desteklediği “Gençler Arasında İnternet Bağımlılığı - Farkında Mıyız?” projesi ilk olarak Samsun’da başladı. Atakum Gençlik Merkezi’ne düzenlenen programda ilk olarak sosyal medyanın zararlarının anlatıldığı kısa film gösterildi.
İnterneti bulanların sosyal medyayı Türkiye kadar kullanmadığını vurgulayan İMEF Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, “Yaklaşık 3 yıldır gençler üzerinde internetin daha düzgün kullanılması adına projeler yapıyoruz. Geçen yıl Ankara’da 24 ilçede 7 bin gencimize ‘farkında mıyız?’ demiştik. İnternetteki tehlikelerle ve internetin doğru kullanılması noktasında geçlere ulaşamaya çalıştık. Yine bu yılda Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle gençlik projeleri kapsamında ilk defa interneti bağımlılık anlamında tanımlayan internet bağımlılığı adı altında bir proje yapıyoruz. Aslında konuştuğumuz konu Türkiye’de günde ortalama 2,5 saatimizi alan bir konu. Einstein atomu bulduğunda, atom bombası olarak kullanılacağını bilse çok da mutlu olmazdı herhalde. Yazı ve matbaadan sonra belki de dünyadaki en önemli buluş internet. Ama her buluş insana hizmet ettiği sürece yararlıdır. Ne zaman ki bize zarar vermeye başlıyor işte o zaman onu araştırmalıyız. Artık, internet bağımlılığı dünyada çok önemli bir hastalık olarak kabul ediliyor. Biz de gençlerimizi en önemli çağda 14 ve 17 yaşlarında, belki de bu hataları yeni yapmaya başlayacağı çağda bilgilendirmek istiyoruz. Ne kadar çok gencimize ulaşırsak o kadar çok mutlu oluyoruz. Hedef kitlemiz 14-18 yaşları gençlerimiz. Bu kapsamda Ankara, Samsun ve Kocaeli’nde 12 oturumda yaklaşık 63’e yakın sunumumuz olacak. İçimizde psikolog hoca, sosyal medya uzmanı, hukukçu ve PR uzmanımız var. Onlarla beraber geçlerimize ‘farkında mıyız?’ diyeceğiz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER