Silahları Batılılar Üretiyor Biz Radikal Oluyoruz

Samsun’da, Sosyal ve Kültürel Araştırmalar Derneği(SOSKADER) tarafından düzenlenen "Küreselleşme, Radikalizm ve İslam Çalıştayı"nda konuşan Samsun Valisi Şahin, "Bütün silahları batılılar üretiyor, onlar çağdaş batılı, biz doğulu, cani ve radikal oluyoruz" dedi

Silahları Batılılar Üretiyor Biz Radikal Oluyoruz
SOSKADER tarafından düzenlenen "Küreselleşme, Radikalizm ve İslam Çalıştayı" Samsun'da başladı. Ankara, İstanbul, Erzurum, Konya başta olmak üzere birçok şehirden akademisyenin katıldığı çalıştayın açılış programı Atakum ilçesinde bir otelde gerçekleştirildi. Çalıştayın açılışına, Samsun Valisi İbrahim Şahin, TÜBİTAK Genel Sekreteri Arif Koyuncu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve SOSKADER Başkanı Doç. Dr. İbrahim Turan katıldı.

VALİ ŞAHİN: "BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRÜYORLAR"
Radikalizm kavramının net olarak ortaya konulması gerektiğini belirten Vali İbrahim Şahin, "İslam'la radikalizmin örtüşmeyeceğini uzun uzun tartışmak lazım. Çünkü Allah'ın sıfatlarıyla, Peygamber Efendimizin hayat tarzıyla, sahabeleriyle, sonradan gelen evliyalarla komple bakıldığında o kuşatıcı İslam’ı, neredeyse elimizden almaya çalışıyorlar. Biz sanki bunu kanıksadık gibi. Özellikle ilahiyatçılara çok fazla görev düşüyor. Dikkat edin Hristiyanların içindeki radikaller, bizimkilerden kat kat fazla. Musevilerin içinde olan radikallerin işlediği cinayetler kat kat fazla. Sadece Müslümanların memleketlerini savunmak için yaptıkları bir mücadele var. Bizim ürettiğimiz toplumu alt üst edecek silahlarımız yok. Bütün silahları Batılılar çıkartıyor, bütün insansız hava araçlarını onlar üretiyor, üzerine bombaları ve füzeleri onlar takıyor, ama biz radikal oluyoruz. Bizi birbirimize düşürüyorlar, üzerimizden para kazanıyorlar, onlar çağdaş medeni Batılı, biz Doğulu, cani ve radikal oluyoruz. Aslında bunu radikal bir şekilde ortaya koymak lazım" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER