Sigortacılık hususunda vatandaş bilgilendirilmeli

Samsun Sigorta Acentaları Derneği Başkanı Serdar Yıldız, sigortacılık konusunda halk arasında büyük bir bilgi eksikliği olduğuna dikkat çekti.

Sigortacılık hususunda vatandaş bilgilendirilmeli

Samsun Sigorta Acentaları Derneği tarafından, Yangın-Mühendislik Sorumluluk sigortaları konulu eğitim semineri düzenlendi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere Samsun Sigorta Acentaları Derneği Başkanı Serdar Yıldız, Oto Dışı Eksperler Derneği Başkanı İlter Mutlu Türk, Samsun ve çevre illerden gelen acenta temsilcileri, çalışanları katıldı.  Seminerde, gündelik hayatta meydana gelebilecek olumsuzluklara karşın sigortalatma işlevlerinin önemine dikkat çekildi.

Dağınık acentaların bir araya gelmesi önemli

Samsun Sigorta Acentaları Derneği, 11 Nisan 2017 tarihinde kurulduğunu ve şuan 70 üyeye sahip olduklarını belirten Samsun Sigorta Acentalar Derneği Başkanı Serdar Yıldız, derneğin amaçları arasında,  dağınık durumda olan acentaların bir arada bulunmasını sağlayıp birlik beraberlik olgusunu ortaya çıkarmak ve vatandaşların sigortacılık hususunda bilinçli hale gelebilmesinin çalışmalarını gerçekleştirmek olduğunu söyledi.
 

Ekonomideki durumu istenilen konumda değil

Sigortacılık sektörünün ekonomideki boyutunun istenilen durumlarda olmadığını kaydeden Serdar Yıldız,  sigortacılığı değeri anlaşılamayan bir sektör olarak niteledi. Yılmaz, yapılacak sigorta işlemlerinin yaşanılabilecek olumsuzluklar karşısında vatandaşa fayda sağlayacağını vurguladı.

Vatandaşlar sigortacılık alanında daha fazla bilinçlendirilmeli

İnsanların sigortacılık alanında yeterince bilinçlendirilmediğinin altını çizen Yıldız, “Vatandaş ve sigorta şirketleri-acentaları arasında kurulacak köprü sayesinde insanlar daha da bilinçli hale gelecektir. Sigorta yaptıran kişi sayılarının artması vatandaşların doğru bilgilendirilmesiyle mümkün olacaktır” dedi. Seminer, sigortacılık alanındaki yenilikler, düzenlemeler, uygulamalar hakkında bilgi verilmesiyle tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER