SHSM'den Başkan Yılmaz'a Ziyaret

Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. İsmail Kasapoğlu ile şube müdürleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Kasapoğlu, yaptıkları çalışmalarla ilgili Başkan Yılmaz'a bilgi verdi.

SHSM'den Başkan Yılmaz'a Ziyaret

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Kamil Güler, Müdür Yardımcısı Dr. Erdinç Özöğlu da yer aldı. Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. İsmail Kasapoğlu, koruyucu önleyici sağlık hizmetlerinin kentte ön plana çıktığını söyledi. Dr. Kasapoğlu, çalışmalarda başarı oranı ne kadar yüksek olursa, ülkenin geleceğinin sağlıklı nesillere emanet edilmiş olunacağını kaydetti.

Sigaranın zararlarını iyi anlatıp, gençlerin korunması halinde  sigaraya bağlı kanser, kalp vb. hastalıklarında önüne geçileceğinin altını çizen Dr. Mustafa Kasapoğlu,  " Sağlıklı beslenme, kahvaltının önemini çocuklarımıza öğretebilirsek obeziteyi önlemiş oluruz. Basit kitlerle kolon, rahim ve meme kanseri için tarama, tahlil yapıyoruz. 50 yaş üzeri herkes kolon kanseri, 35 yaş üzeri bayanlar rahim ve meme kanserinin erken teşhis ve tedavisi için aile hekimlerimize ve Kanser Erken Teşhis Tarama Merkezleri'ne (KETEM)'e başvurmalarını istedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise kentte koruyucu önleyici sağlık hizmetlerinin her safhasında yer alacaklarının altını çizerek, ilgililerin bu konuda vatandaşlarımıza ulaşması için tüm desteği vereceklerini vurguladı. Başkan Yılmaz, " Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmaları önemsiyoruz bu çalışmalara her türlü katkıyı sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER