SGK Müdürü Murat İkiz'i Ziyaret Etti

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Havza Merkez Müdürü Canan Kesici Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i makamında ziyaret etti

SGK Müdürü Murat İkiz'i Ziyaret Etti

Ziyarette SGK çalışmaları hakkında bilgi veren Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Havza Merkez Müdür Canan Kesici, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nın, 2006 yılı Mayıs ayında tek çatı altında toplayan 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Sosyal Güvenlik Kurumu olarak vatandaşlara hizmet sunmaya başladıklarını söyledi.

Kesici, “Sosyal Güvenlik Haftası süresince, kurum içinde ve dışında vatandaşların katılımını da sağlayarak, sosyal ve kültürel alanda çeşitli etkinlikler düzenlemek suretiyle, vatandaşlarda sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını amaçlıyoruz” dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “İnsanların hayatları boyunca yaşam kalitelerini etkileyen en önemli sebeplerden birisi de sosyal güvencedir. Güçlü ve sağlıklı bir toplum olmanın ön koşulu, ailenin korunması ve güçlendirilmesi ile mümkündür. Yani bir devletin sosyal güvenlik sistemi ne kadar ileri düzeyde ise, vatandaşları da o kadar mutlu ve huzurlu demektir. İnsanların doğumundan ölümüne kadar hayatlarını güvence altına alan SGK, aynı zamanda kayıt dışı istihdam ile mücadele ederek haksız rekabeti önlemekte ve işçinin alın terine önem vermektedir. Başta kurum çalışanları olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER