Şenol Kul Kayseri'deki terör saldırısını kınadı

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul Kayseri'de gerçekleştirilen hain terör saldırısı dolayısıyla taziye ve kınama mesajı yayınladı.

Şenol Kul Kayseri'deki terör saldırısını kınadı

Başkan Kul, mesajında, çarşı iznine çıkan askerlerin olduğu halk otobüsünün yanında bombalı aracın infilak etmesi sonucu 13 askerin şehit olduğunu ve 48 askerin ise yaralandığını anımsatarak, hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınadığını kaydetti.

 

Patlamada şehit düşenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da Allah’tan acil şifalar dileyen Başkan Kul “Teröre teslim olmadık, olmayacağız. Terörün her türlüsünü kınıyorum. Birçok masum insanın hayatını kaybetmesine yol açan ve bir o kadarda insanımızın yaralanmasına neden olan çirkin saldırıyı en sert şekilde kınıyorum. Saldırı Türkiye’nin istikrarına yapılmıştır. Türkiye güçlü bir devlettir. Terör ve teröriste gereken cevabı milletimiz vermekte ve vermeye de devam edecektir.

Güvenlik güçlerimiz milletimizin desteğiyle kahramanca mücadele vererek, hainleri bu ülkeye dar etmeye devam edecek ve muzaffer olacaktır. Bu vesileyle Kayseri'deki menfur terör saldırısında şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve yüce Türk milletine başsağlığı diliyor, yaralı askerlerimize acil şifalar temenni ediyorum." Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER