'Sen İste Yeter, Kanser Çeker Gider' Resim Sergisi

Samsun’un Alaçam ilçesinde, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle kanser hastalığına farkındalık amaçlı “Sen İste Yeter, Kanser Çeker Gider” resim sergisi açıldı.

'Sen İste Yeter, Kanser Çeker Gider' Resim Sergisi
Hükümet Konağı meydanındaki açılışa Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Cumhuriyet Savcısı Eyüp Kara, Cumhuriyet Savcısı Ali Cihan Yediyıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Başhekim Dr. Radi Şen, Halk Sağlığı Müdürü Emine Ahsen Elmacı, Emniyet Müdür V. Erhan Akbulut, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldı. Sergi açılışının ardından Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığıyla sağlıklı yaşam için ilkokul ve ortaokullardaki 20 başarılı öğrenciye bisiklet dağıtımı yapıldı.
Belediye Başkanı Hadi Uyar tarafından dağıtılan bisikletler öğrencileri sevindirdi. Başkan Uyar, “ ‘Ağaç Yaşken Eğilir’ atasözünden yola çıkarak özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımıza sağlıklı beslenmeyi ve spor alışkanlıklarını kazandırmak için çeşitli aktivitelerde bulunuyoruz. Bu proje kapsamında okullarımızdaki öğrencilere bisiklet dağıtımı yapan Sağlık Bakanlığı’na ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ederim” dedi.
Bisiklet dağıtımının ardından ortaokulların hazırlamış olduğu resim ve proje sergisi gezildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER