Şemsiyeli saldırganın,saldırdığı şoför Samsunlu çıktı!

İstanbul Acıbadem’de bir yolcunun şemsiye ile saldırdığı hareket halindeki metrobüsün sürücüsü Recai Türkoğlu Samsunlu çıktı

Şemsiyeli saldırganın,saldırdığı şoför Samsunlu çıktı!

İddialara göre, Avrupa yakasından Kadıköy’e gelen, Recai Türkoğlu yönetimindeki 34 TP 2406 plakalı metrobüs, Acıbadem durağına yanaşırken, dışarıdaki bir kadın, kapıya vurup kapının açılmasını istedi.

Şoför kapıyı açmayınca, yolcular ikaz etti. Sürücü kapıyı açmamakta direnince, yolculardan 35 yaşındaki Murat Akbulut şoförle tartıştı. Yolcuların iki tarafı da sakinleştirmesinden sonra arka tarafa giden Murat Akbulut, metrobüs duraktan ayrıldıktan kısa süre sonra aniden öne gelip şoföre şemsiyesiyle vurmaya başladı.

Kabindeki güvenlik kamerası kayıtlarına göre, yüzüne güçlü bir şemsiye darbesi alan sürücü Recai Türkoğlu, metrobüs 53 kilometre hızla giderken yerinden kalkıp yolcuya müdahale etmek istedi. Akbulut’un müdahaleye karşılık vermesi üzerine sürücü kapı önündeki basamaklara düştü. Kontrolsüz kalan ve hızı saat 60 kilometreye kadar çıkan metrobüs, bariyerleri geçerek yoğun trafiğin içine daldı. Metrobüs, bu yönde 3 aracı altına alarak silindir gibi ezdi ve 4 araca çarptıktan sonra iki katlı bir başka otobüse arkadan çarparak durabildi.

SALDIRGAN TARTAKLANDI

Şans eseri kazada can kaybı yaşanmazken, 11 kişi hafif şekilde yaralandı. Kaza yerine gelen polis, sürücünün gösterdiği, yolcuların da tartakladığı Murat Akbulut’u gözaltına aldı.

SAMSUNLU ÇIKTI

Bu arada şemsiyeli saldırıya uğrayan sürücüsü Recai Türkoğlu'nun Samsun'un Vezirköprü ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

Öte yandan konuda adı geçen saldırgan tutuklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER