Sempozyumda milletvekili Fuat Köktaş sitemi

Samsun'da gerçekleşen Bioakaryakıt sempozyumunda ödül verecekler listesinde ismi yer almayan milletvekili Fuat Köktaş, anonsa rağmen kürsüye çıkmadı. Törende, "Adımın olmadığı yerde plaket vermem" diye seslenen Köktaş, sitem etti.

Sempozyumda milletvekili Fuat Köktaş sitemi

Samsun'da Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nce düzenlenen 2. Ulusal Biyoyakıtlar Sempozyumu'nda plaket sorunu yaşandı.

27-30 Eylül 2016 tarihlerinde Serra Otel'de gerçekleştirilecek sempozyum başladı. Etkinliğin açılış töreninde her şey normal giderken konuşmalar ve plaket törenine geçilince protokol sorunu çıktı.

Törene, 30 dakika erken gelen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, diğer protokol üyeleriyle birlikte başlama saatini bekledi. Programın başlamasıyla birlikte salona geçildi. Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Kibar Ak, açılış konuşması yaptı. Konuşmalarla birlikte plaket töreni gerçekleşti.


FUAT KÖKTAŞ'IN 'ÇIKMAM' TEPKİSİ


Sempozyuma destek veren kamu kurum ve kuruluş ile özel sektör temsilcilerine açılış programında bulunan protokol üyelerine tek tek plaket verdirildi. Misafir koltuklarında oturan milletvekili Fuat Köktaş'ın ismi plaket verecekler listesinde olmayınca sunucuya uyarı geldi.

Yaklaşık 15 kişiye verilen plaket töreninde sunucu uyarı üzerine ödül alacak konuklar arasında kalan son kişiye plaketini vermek için Milletvekili Fuat Köktaş'ın ismini anons etti. Yaşanan duruma sitem eden Köktaş, anonsa rağmen yerinden kalkmadı. Herkes bir anda ne olduğuna anlam vermeye çalıştı. Tekrar davete rağmen milletvekili Köktaş, bu sefer "Ben plaket vermeyeceğim. Adımın olmadığı yerde plaket vermem" diyerek seslendi.
Vekilin bu sitemi devam ederken plaket alacak konuk ise kürsüde beklemeye başladı. Hemen sunucu,  olayı toparlamak için yeni bir uyarının ardından ödül vermek üzere Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Kibar Ak'ı anons etti. Plaketin verilmesinin ardından tören sona erdi, protokol üyeleri ise otelden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER