Şehitler, Samsun'da Dualarla Anıldı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, '18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101'inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen tören ve etkinliklere katıldı. Törenin ardından şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek, Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Şehitler, Samsun'da Dualarla Anıldı

Kıranköy şehitliğindeki çelenk koşma törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit ve gazi aileleri ve yakınları katıldı.

Saygı duruşunu ve saygı atışının ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu törenin ardından şehitlerin mezarlarının üzerine kırmızı karanfil bırakan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ailelerine başsağlığı diledi. Şehitler için dualar eden Başkan Yılmaz, şehit çocuklarını severek, oyuncak hediye etti.  Şehit yakınlarının taleplerini dinleyen Başkan Yılmaz, taleplerinin yerine getirilmesi için talimat verdi.

Polis şehitliğinin ardından devlet erkanı ile Asri Mezarlık’taki şehitliğini de ziyaret eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, daha sonra da Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Samsun İl Müdürlüğü’nün ‘Biz Değil Miydik’ Fotoğraf sergisinin açılışına katıldı. Sergiyi gezen Başkan Yılmaz, fotoğrafların altındaki bilgileri dikkatlice okudu.

Sergiden sonra Başkan Yılmaz, kültür merkezinde düzenlenen '18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101'inci yıl dönümü anma etkinliğine de iştirak etti. Etkinlikte Çarşamba  Anadolu İmam-Hatip Lisesi tiyatro topluluğunun Çanakkale Savaşını anlatan oyunu, davetlilerden ve izleyenlerden büyük beğeni gördü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER