Şehit Babasının Mezarında Oynadı

Şehit Burak Zor’un 2 yaşındaki oğlu Eymen Zor, “18 Mart Şehitleri Anma Günü”nde kendisine verilen oyuncaklarla babasının mezarının üzerinde oynaması görenleri duygulandı.

Şehit Babasının Mezarında Oynadı
“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümü” etkinlikleri Samsun’da sabah saatlerinde şehit mezarlıklarında yapılan törenler ile başladı. Kıranköy Mezarlığı Asker ve Polis Şehitliği’nde gerçekleşen törende çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra saygı atışı yapıldı.

Şehitlik Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Aziz şehitlerimiz, sizleri hürmetle anıyor ve huzurlarınızda saygıyla eğiliyoruz. Mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü, vatanımızın birlik ve beraberlik uğrunda ölüme seve seve giderek şehitlik makamına ulaştınız. Uğruna şehit olduğunuz Türkiye Cumhuriyetimizin her köşesinde sizleri minnet, şükran ve bağlılık duyguları ile anıyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimiz rahmet, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından şehitlikteki program Kur’an-ı Kerim okunması ve İl Müftüsü Veysel Çakı’nın dua yaptırması ile devam etti. Yapılan duanın ardından protokol üyeleri, şehit ailelerini tek tek gezerek baş sağlığı diledi. Vali Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehit çocuklarının ellerinden tutarak mezarlara birlikte çiçek bıraktılar.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER