Şehir Kulübü’ne ATM tepkisi

Kentin en eski tarihi yapılarından biri olan 1900’lü yılların başında inşa edildiği bilinen Samsun Şehir Kulübü binasında yapılan mimari değişiklik ve bina önüne konulan ATM’ler halkın tepkisini çekiyor.

Şehir Kulübü’ne  ATM tepkisi

Samsun’un İlkadım İlçesi Ulugazi Mahallesi İstiklal (Çiftlik) Caddesi üzerinde yer alan Şehir Kulübü’nde yapılan fiziki değişiklik tepki aldı. Şehir Kulübü’nün dış cephesinde başlatılan onarım geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Giriş bölümünde değişiklikler yapılan binanın önüne 4 ATM yerleştirildi. ATM’lerden 2’sini İş Bankası ve İNG Bank aldı.

RUM MEKTEBİ OLARAK KULLANILDI

1900’lü yılların başında inşaa edildiği bilinen Rum Portakaloğlu kızı Aleksiya tarafından 1923 yılına kadar Rum Kulübü olarak kullanılan, 1926-1927 tarihleri arasında İstiklal Ticaret Mektebi olarak Samsun’a hizmet veren ve 1937’den sonra Şehir Kulübü olarak kullanılmaya devam eden tarihi binada yapılan değişiklikler ciddi tepki alıyor.

HALK: TAM BİR RENK CÜMBÜŞÜ

Samsunlular, bankaların bankamatiklerini bu tür binaların önüne, okulların bahçelerine, parklara ve cami avlularına koymasına tepki gösterdi. Şehir Kulübü önünde ‘Renk cümbüşü’ yaşandığını savunan vatandaşlar, “Şehir Kulübü üyeleri herhalde gelir için bunu kabul etmişler. Yazık oldu. Hiç yakışmadı. En azından binaya uygun bir renkle yapılsaydı” yorumlarını yaptılar.

Tolga BİRGÜCÜ

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER